Temat aborcji był jedną z kwestii poruszanych podczas sobotniego II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego w Poznaniu. Zdecydowanie przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci wypowiadali się Paweł Kukiz i Marek Jurek. Ten pierwszy, choć zdecydowanie potępił aborcję, zapowiedział jednak, że jego klub nie złoży w Sejmie projektu ustawy zakazującej tego procederu.

Temat aborcji podczas II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego pojawił się m.in. z uwagi na wstrząsające wydarzenie, do którego doszło w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, gdzie doprowadzono do śmierci dziecko, które przeżyło aborcję.

Jeden z członków klubu Kukiz’15, Piotr Marzec „Liroy”, złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Podczas poznańskiego Kongresu Paweł Kukiz podkreślił, że nie było to zagranie pod publikę. – Liroy złożył zawiadomienie z potrzeby serca. Nie było w tym żadnego marketingu– powiedział muzyk. Jak stwierdził sam też jest przeciwnikiem aborcji. Swój stosunek do takich „zabiegów” zmienił po obejrzeniu filmu „Niemy krzyk”. – Aborcja to nie żaden zabieg kosmetyczny, jak obcinanie paznokci, ale zabijanie człowieka– zaznaczył.

Podczas Kongresu Kukiz wskazywał, że w Europie trwa walka dobra ze złem, a dla jej rozstrzygnięcia niezwykle ważne będzie postępowanie Polski.

Klub Kukiz’15 nie złoży jednak w Sejmie projektu ustawy zakazującego zabijania dzieci. – Uważam, że konieczna jest przede wszystkim pozytywistyczna praca u podstaw, uświadamianie, że aborcja jest złem– zaznaczył.

pch24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz