W Lubiczu Dolnym (województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymano w niedzielę samochód dostawczy, który wiózł 42 nielegalnych imigrantów.

W samochodzie znajdowało się trzydziestu jeden mężczyzn, pięcioro dzieci i sześć kobiet. Auto zatrzymano w drodze do Torunia. Kierowała nim Polka. “Podczas kontroli został zatrzymany samochód marki peugeot boxer” – powiedziała podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, cytowana przez portal Nowości.

“W środku znajdowały się czterdzieści dwie osoby, w tym trzydziestu jeden mężczyzn, pięcioro dzieci i sześć kobiet” – dodała.

“Trzy osoby trafiły do toruńskich szpitali. Wśród nich jest dziecko. Wydział ochrony ludności miasta Torunia oraz starostwo powiatowe starają się zapewnić teraz bezpieczne miejsce dla tych osób oraz dostęp do artykułów pierwszej potrzeby” – powiedziała Dąbrowska.

Aktualnie trwają ustalenia skąd te osoby przyjechały oraz dokąd podróżowały.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań osób, które przewożą nielegalnych imigrantów w pobliżu wschodniej granicy. W piątek w województwie łódzkim na autostradzie A2 zatrzymano dwa busy z nielegalnymi imigrantami. Było to w sumie 78 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Policyjny pościg za Ukraińcem przewożącym nielegalnych imigrantów

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż Graniczna poinformowała w niedzielę, że w całym 2021 roku odnotowano 24,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W październiku odnotowano 12,8 tys. takich przypadków.

nowosci.com.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply