W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań osób, które przewożą nielegalnych imigrantów w pobliżu wschodniej granicy. W niedzielę policja zatrzymała w Siemiatyczach kierowcę, który wiózł cudzoziemców. Uciekając przed służbami mężczyzna doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Kolejni dwaj cudzoziemcy przewozili samochodami nielegalnych imigrantów i nie zatrzymali się do kontroli drogowej.

W niedzielę w Siemiatyczach policja zatrzymała kierowcę, który miał przewozić nielegalnych imigrantów. W czasie ucieczki przed policją mężczyzna zderzył się z nieoznakowanym radiowozem – poinformowała PAP w poniedziałek. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że mężczyznę zatrzymano w wyniku pościgu. Informacje serwisu RMF FM wskazują, że kierowcą był Albańczyk. Miał przewozić siedmiu nielegalnych imigrantów.

Kolejni dwaj cudzoziemcy, którzy przewozili od granicy wschodniej nielegalnych imigrantów, zostali zatrzymani w poniedziałek rano. Usiłowali przewieźć 21 osób. Kierowca był Gruzinem. W jego aucie znajdowało się 15 osób, prawdopodobnie Syryjczyków.

Z kolei w okolicach Michałowa policjanci zatrzymali do kontroli volvo, w którym kierowca pochodzenia palestyńskiego przewoził sześcioro nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy to najprawdopodobniej Kurdowie.

W niedzielę w Białymstoku policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę audi. Samochód miał szwedzkie tablice rejestracyjne. Kierowca był z pochodzenia Irakijczykiem. Posiadał szwedzkie obywatelstwo. Wcześniej także nie zatrzymał się do kontroli Straży Granicznej. W aucie przewoził sześciu Irakijczyków. Z kolei w Narewce po pościgu zatrzymano mazdę; ukraiński kierowca przewoził dziesięciu nielegalnych imigrantów z Iraku.

Przypomnijmy, że także w niedzielę Straż Graniczna zatrzymała obywatela Ukrainy, który przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek strażnicy graniczni z Wojtkowej podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami z Huwnik i Krościenka, zatrzymali ośmiu imigrantów z Afryki, którzy wraz przewodnikiem (obywatelem Ukrainy) nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Za przerzut na zachód Europy cudzoziemcy płacili po 3 tysiące dolarów.

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, obywatel Ukrainy przyznał się do zorganizowania przerzutu. Podczas przesłuchania Afrykańczycy twierdzili, że ich krajem docelowym były Niemcy, a za przerzut zapłacili po 3 tysiące dolarów od osoby.

Także w piątek Straż Graniczna informowała o zatrzymaniu w Przemyślu małżeństwa, które pod pozorem prowadzenia firmy zajmowało się legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce. Zatrzymani posiadali ukraińskie i polskie obywatelstwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Oglądaj także: Profesor Zapałowski: Polska musi wybudować płot na granicy z Ukrainą [+VIDEO]

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply