Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawlo Klimkin oświadczył jednocześnie, że strona ukraińska nie przestraszy się żadnych ultimatów związanych z ustawą edukacyjną.

Agencja prasowa Interfax zacytowała w czwartek słowa szefa ukraińskie dyplomacji Pawlo Klimkina dotyczące ustawy oświatowej ograniczającej dostęp do nauki języka ojczystego mniejszościom narodowym.

Nie akceptujemy stawiania nam żadnych ultimatów i warunków ws. ustawy oświatowej. Jestem pewien, że Komisja Wenecka, której zadaniem jest sprawdzanie prawa, potwierdzi wagę nauki języka ukraińskiego – stwierdził Klimkin.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Polacy obawiają się nowej ustawy oświatowej

Minister dodał jednocześnie, że Ukraina wciąż prowadzi dyskusje na temat wprowadzenie nowego prawa w życie ze społecznościami Węgrów i Rumunów. To jest sprawa Ukrainy i mamy prawo wprowadzić ustawę jak chcemy, jednak rozmawiamy z mniejszościami narodowymi – Węgrami i Rumunami – stwierdził Klimkin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zakarpacie jest regionem współpracy gdzie współpracujemy z europejskim społeczeństwem. Nie możemy odbierać szansy tym ludziom, którzy często nie znają wystarczająco języka ukraińskiego, kraju w którym żyją, na wstąpienie do służby cywilnej czy polityki – powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Kresy.pl / interfax.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz