„Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała firmę, która unikała opodatkowania podatkiem u źródła odsetek wytransferowanych do podmiotu powiązanego. (…) Firma skorygowała deklaracje podatkowe i wpłaciła zaległości podatkowe z odsetkami ponad 55 mln zł” – podała służba w piątek.

W komunikacie podkreślono, że spółka działająca w branży telekomunikacyjnej przez okres 3 lat stosowała model optymalizacyjny, który prowadził do unikania opodatkowania podatkiem u źródła odsetek wytransferowanych do podmiotu powiązanego z Luksemburga. Firma została skontrolowana przez KAS. Po korekcie deklaracji podatkowych Skarb Państwa odzyskał 55 milionów złotych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Ustalenia pracowników opolskiej KAS opierały się na materiale z kontroli celno-skarbowej i informacjach otrzymanych z administracji podatkowej Luksemburga” – napisano w komunikacie.

Skontrolowana spółka złożyła korekty deklaracji i wpłaciła zaległe podatki z odsetkami wysokości ponad 55 mln zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku stycznia br. mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa wykryła spółkę, która wyłudzała podatek VAT. Jej działalność naraziła Skarb Państwa na straty ponad 15 mln zł. Firma złożyła korekty zeznań podatkowych i wpłaciła należną kwotę z odsetkami. Skontrolowana spółka złożyła korekty zeznań podatkowych i zapłaciła należny podatek VAT z odsetkami. Skarb Państwa odzyskał łącznie ponad 21 mln zł.

Przypomnijmy, że na początku grudnia ubiegłego roku KAS wykryła karuzelę VAT w obszarze handlu międzynarodowego. Skontrolowana spółka złożyła korekty zeznań podatkowych. Wpłaciła także należną kwotę z odsetkami. Działania spółki naraziły Skarb Państwa na straty ponad 50 mln zł.

Zobacz także: Pozorowali obrót złotem i wyłudzali podatek VAT – jest akt oskarżenia wobec 26 osób

W sierpniu ub. roku Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o kolejnych zatrzymaniach w związku z wielomilionową „karuzelą podatkową”. „Straty Skarbu Państwa w całej wielowątkowej sprawie, prowadzonej od 2018 r., szacowane są na 35 mln zł” – zaznaczono.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również w sierpniu 2020 roku zatrzymani zostali kolejni członkowie grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem fikcyjnych faktur. „Członkowie grupy mogli wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur na kwotę ok. 63 mln zł i wyłudzić z budżetu państwa co najmniej 13 mln zł”. Jedna z 21 zatrzymanych w związku ze sprawą osób usłyszała zarzut tzw. zbrodni VAT-owskiej.

Zobacz także: Nowa karuzela VAT – tym razem z udziałem „turystów” z Ukrainy

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz