Dmytro Jarosz uważany był za niekwestionowanego lidera neobanderowskiego „Prawego Sektora”. Dziś jest już poza organizacją.

„Razem z moją drużyną wychodzę z Narodowowyzwoleńczego ruchu „Prawy Sektor”. Inicjujemy stworzenie nowego ruchu społeczno-politycznego, którego zjazd założycielski jest planowany na luty. Pracujemy teraz nad jego rozwinięciem, koncepcjami działalności i zasadami programowymi” – napisał Jarosz na swojej stronie na portalu Facebook. Dziękuje tam „swoim bojowym współbraciom za zaufanie”. Ogłasza przy tym, że 5 i 8 batalion „Korpususu Ochotniczego” podporządkowanego do tej pory „Prawemu Sektorowi” stają się częścią „Ukraińskiej Armii Ochotniczej”, która będzie podlegać jego nowej organizacji. Zadeklarował – „będziemy nadal prowadzić walkę na froncie z zewnętrznym agesorem, pracowac dla rozwoju naszego kraju na tyłach”.

Pisząc o swojej dawnej organizacji Jarosz stwierdził, że „Prawy Sektor” już „spełnił swoją misję” jako „struktura rewolucyjna”. Tymczasem „teraz nadszedł czas skoncentrować się na budowie państwa”. Były lider PS pisze o „rozwoju” i „umocnieniu” swojego ruchu, który jednakże jest porzebny „nie jako funkcjonujący wąsko, ale jako ogólnonarodowy ruch patriotyczny, z celem zjednoczenia wszystkich patriotów Ukrainy. Bez radykalizmu graniczącego z marginesem, ale i bez liberalnej demagogii”. Pisze jednak także o konieczności „rewolcyjnych zmian” w państwie.

pravda.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   polski_pan :

   wygląda na to że po raz pierwszy zgodzę się z UPAdliną, nie co do formy, tylko treści.

   Tagore można prosić o więcej szczegółów? Na jakie wizy przyjechali? Z kim się spotkali?
   Co niby z tego dobrego może dla nas wyniknąć? Osobiście zastanawiam się czy nasze służby nie powinny tworzyć bazy danych ukr. ekstremistów, powinni mieć oni szansę na wizę tylko w ekstremalnych przypadkach (leczenie ciężkich, niezakaźnych chorób). Jak zniosą wizy to będą mogli sobie tu przyjeżdżać i różne prowokacje robić…

 1. Avatar
  zan :

  Ten cały Prawy Sektor to są wyżyny absurdu. Sami (w sposób bezprawny) wynieśli do władzy nową ekipę, ale udają opozycję. Z kolei rząd ukraiński toleruje uzbrojony PS, choć żadne prawo nie przewiduje takich formacji. Czuć tutaj rękę USA które na rubieżach swojego imperium lubią tworzyć kraje z wielowładzą, wieloma grupami zbrojnymi wzajemnie się szachującymi.