Poseł Kukiz’15 stwierdził, że skoro Niemcy wyceniają „życie” imigranta na 250 tys. euro to należy pomnożyć tą kwotę przez 3 miliony polskich ofiar II wojny.

Marek Jakubiak z klubu Kukiz’15 rozmawiał z red. Dorotą Łosiewicz na antenie TVP 1 m. in. na temat reparacji wojennych. Polityk, komentując słowa szefa niemieckiego MSZ, który oświadczył, że reparacje mogą zaszkodzić polsko-niemieckim relacjom stwierdził: Niemieckie gadanie od 70 lat. Systematycznie słyszymy, że trzeba Niemcom pomagać, a im dalej od wojny to tym gorzej dla nas. (…) Polacy wydali ogromne pieniądze na odbudowę kraju, dlatego dziś jesteśmy z tyłu. Kiedy my odbudowywaliśmy Warszawę, to Niemcy puszyli się Mercedesem na targach w Hanowerze.

Polityk oświadczył również: Chciałbym, abyśmy na początku mówili o sobie, a później o innych. Najpierw za „naszą”, a później za „waszą”. Żaden z notabli niemieckich nie wyjdzie i nie powie, że Polsce należą się reparację, bo to jest interes.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecki historyk grozi, że dyskusja o reparacjach wywoła wojnę

Poseł Kukiz‘15 zgodził się także ze wczorajszą wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, który wskazywał, że wypłata reparacji, byłaby aktem sprawiedliwości. To jest oczywista prawda. Niemcy przymuszają nas ciągle do mówienia oczywistych rzeczy. To po stronie jest zachowanie honorowe, po stronie Niemiec leży rozliczenie się z własną historią. Proszę nie mówić o wnukach i dziadkach, którzy nie żyją – powiedział Jakubiak.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Jedno istnienie ludzkie według Niemców koszyuje 250 tys. euro, tyle żądano za nieprzyjęcie każdego z uchodźcy. Należy przeliczyć to przez 3 mln i wystawić rachunek za straty ludzkie podczas II wojny światowej — uważa poseł Kukiz’15.

kresy.pl / wpolityce.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz