Porozumienie, jak donosi telewizja Channel 10, zostało podpisane 12 grudnia w Białym Domu.

“The Times of Israel” informuje: “Izrael i Stany Zjednoczone potajemnie podpisały daleko idące wspólne memorandum porozumienia, przewidujące pełną współpracę w obliczu dążeń Iranu do uzyskania broni nuklearnej, jego programu rakietowego i innych groźnych działań, twierdzi izraelski raport telewizyjny. Dokument został podpisany 12 grudnia w Białym Domu, będąc kulminacją intensywnych rozmów między przedstawicielami głównych izraelskich i amerykańskich hierarchii wywiadowczych i obronnych, na czele których stali amerykański i izraelski doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, odpowiednio HR McMaster i Meir Ben-Szabat, informuje Channel 10”.

Celem porozumienia ma być przełożenie istotnych aspektów przemówienia prezydenta Donalda Trumpa z 13 października, w którym ogłosił nową strategię wobec Iranu, na konkretne kroki. Wspólne zespoły ustanowione w wyniku porozumienia mają zając się m.in takimi sprawami jak obecność irańskich elementów Syrii i działalnością Hezbollahu.

Izraelska telewizja informuje, że według źródeł mających wgląd w porozumienie, Stany Zjednoczone i Izrael mają identyczny pogląd na postępowanie Iranu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kłamstwa i pół prawdy będą przyczyną nowej wojny z Iranem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byli pracownicy służb specjalnych do Trumpa: Iran nie jest wiodącym sponsorem terroryzmu

Kresy.pl / The Times of Israel

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. budulaj
  budulaj :

  oj,jak bardzo chce sie amerykańcom następnej wojenki na Bliskim Wschodzie, nie wyszło w Syrii to montują awanturę w Iranie, scenariusz prawie powielony z Iraku, rozwalić niezależne państwo pod pretekstem posiadania broni jadrowej. Wzamian za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela, wciągnęli do tej awantury Żydków, może doszlusuje Polska, a Europa otrzyma następne miliony uchodżców i związanych z tym problemów, wiadomo jakie, kwoty w tysiacach które trzeba przyjąć, ostrożnie rozmawiać aby nie urazić, nie ubierać choinki, bo muzułmanin żle sięczuje itd.. , no i sfinansować to wszystko, więc szykujmy siłę do pracy , aby zabezpieczyć byt uchodżcom

  • jwu
   jwu :

   @budulaj Coś w tym musi być na rzeczy ? Najpierw spotkanie z Izraelem ,a następnie fala niezadowolenia w Iranie.Tylko ,że w przypadku Iranu ,wszelka próba interwencji wojskowej ,to takie porywanie się z motyką na słońce.Mając na uwadze siłę irańskiej armii ,a także sojuszników (Rosja,Chiny) jakich ma ten kraj. A do tego wizja demokratycznych przemian jakie proponują jankesi (obserwując Irak, Libię,czy Afganistan).Dlatego ,oprócz tych sprzedajnych (Irańczyków) ,żaden inny nie będzie się na to pisał.No chyba ,że się mylę ?