Siły izraelskie zatrzymały 6500 Palestyńczyków od początku 2022 roku donosi agencja Anadolu.

Jak poinformował portal Middle East Eye, powołując się na agencję prasową Anadolu, siły izraelskie zatrzymały 6500 Palestyńczyków od początku 2022 roku.

„Wśród zatrzymanych były 153 kobiety i 811 nieletnich” – poinformowało Palestyńskie Stowarzyszenie Więźniów w oświadczeniu z okazji rocznicy Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Zgodnie z oświadczeniem, władze izraelskie wydały 2134 administracyjne nakazy aresztowania Palestyńczyków bez postawienia zarzutów i procesu.

Polityka aresztu administracyjnego pozwala władzom izraelskim na zatrzymanie każdego na okres sześciu miesięcy bez postawienia zarzutów lub procesu, który może być przedłużany w nieskończoność.

Według palestyńskich danych w izraelskich więzieniach przebywa obecnie około 4700 Palestyńczyków, w tym co najmniej 835 przetrzymywanych bez postawienia zarzutów i procesu.

Przypomnijmy, Izrael protestuje przeciwko promowanemu przez Netflix jordańskiemu filmowi fabularnemu „Farha”, opowiadającemu o izraelskich okrucieństwach wobec Palestyńczyków. Film opowiada o doświadczeniach 14-letniej dziewczynki, która jest świadkiem zabójstwa całej rodziny, w tym dwójki małych dzieci i niemowlęcia przez izraelskich żołnierzy.

Akcja filmu toczy się w 1948 roku, w czasie tzw. Al-Nakby, gdy po ogłoszeniu Deklaracji Niepodległości Izraela około 700 tysięcy Palestyńczyków opuściło ówczesną Palestynę, ze względu na rozpoczętą wojnę, która zakończyła się zwycięstwem Izraelczyków.

„Netflix zdecydował się transmitować film, którego jedynym celem jest stworzenie fałszywej narracji i podżeganie przeciwko izraelskim żołnierzom” – oświadczył ustępujący minister finansów Izraela Avigdor Lieberman.

Zobacz także: Izrael odpowiada za śmierć 111 Palestyńczyków w 2022 roku – twierdzi palestyńska organizacja praw człowieka

Kresy.pl/MEM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz