Izrael odpowiada za śmierć 111 Palestyńczyków w 2022 roku – twierdzi palestyńska organizacja praw człowieka

Siły Izraela zabiły 111 Palestyńczyków i zraniły setki innych od początku roku do końca sierpnia, podała palestyńska organizacja praw człowieka.

Jak poinformował portal Middle East Monitor, Izrael zabił 111 Palestyńczyków i zranił setki innych od początku roku do końca sierpnia, podała palestyńska organizacja praw człowieka. Palestyńskie Centrum Praw Człowieka (PCHR) przekonuje w raporcie: „Do tej pory w 2022 roku ataki zabiły 111 Palestyńczyków, w tym 80 cywilów: 24 dzieci, 8 kobiet.

Według raportu aż 1277 Palestyńczyków zostało rannych, w tym 195 dzieci, 39 kobiet i 22 dziennikarzy, podczas gdy trzech Palestyńczyków, w tym kobieta, zginęło w izraelskich więzieniach w tym samym okresie.

Według palestyńskiej organizacji, od początku roku siły izraelskie wysiedliły 108 rodzin, na co składa się 648 osób, w tym 123 kobiety i 300 dzieci, z powodu zniszczenia 113 domów i 41 namiotów mieszkalnych.

Strona palestyńska oskarża również siły Izraela o zniszczenie 81 obiektów cywilnych, dostarczenie dziesiątek nakazów rozbiórki, wstrzymanie budowy palestyńskich posiadłości i wydania nakazów eksmisji.

„Okupacja [izraelska] kontynuuje swoje nieludzkie i nielegalne oblężenie Strefy Gazy od ponad 15 lat i nadal nakłada ograniczenia na swobodę przemieszczania się na Zachodnim Brzegu” – oskarża PCHR.

PCHR wezwał Międzynarodowy Trybunał Karny do poważniejszego działania w odniesieniu do sytuacji w Palestynie, podobnie jak szybkie są działania na Ukrainie.

Na początku sierpnia Izraelczykom udało się zabić Chalida Mansura – dowódcę operacyjnego Islamskiego Dżihadu w południowej części Strefy Gazy. Jednak w izraelskich atakach podczas ostatniej eskalacji konfliktu ginęli nie tylko bojownicy palestyńskiej organizacji polityczno-wojskowej. Wśród 32 ofiar działań było sześcioro palestyńskich dzieci.

Kresy.pl/MEM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply