Uczestnicy hinduistycznej procesji w Delhi zaatakowali samochód, który znalazł się pośród ich pochodu. Policja nie powstrzymała agresorów.

Według relacji cytowanej przez portal gazety „Gulf News”, kobieta prowadząca samochód w Delhi znalazła się w tłumie hinduistów podążających w procesji. Wywołało to wybuch agresji ze strony jej uczestników. Rzucili się oni na pojazd i zaczęli okładać go kijami. Kobiecie i podróżującemu z nią mężczyźnie nic się nie stało.

Atak pielgrzymów spowodował zakorkowanie ruchliwej ulicy w dzielnicy Moti Nagar. Na miejscu pojawiło się dwóch funkcjonariuszy indyjskiej policji ale nie powstrzymali oni napastników. Agresywnym pielgrzymom udało się uciec przed przybyciem policyjnych posiłków. Obecny sezon pielgrzymek, w czasie których hinduiści niosą wodę z rzeki Ganges do dwóch świątyń wzbudził dyskusję o zachowaniu pielgrzymów, które, według „Gulf News”, wielu użytkowników internetu z Indii uważa za niestosowne.

 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Hinduiści stanowią 80,5% mieszkańców Indii. Hinduscy radykałowie znani są z dopuszczania się przemocy wobec muzułmanów i chrześcijan.

Czytaj także: Warszawa: Hindus dostarczający jedzenia chciał zgwałcić klientkę

gulfnews.com/twitter.com/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz