Uczestnicy hinduistycznej procesji w Delhi zaatakowali samochód, który znalazł się pośród ich pochodu. Policja nie powstrzymała agresorów.

Według relacji cytowanej przez portal gazety „Gulf News”, kobieta prowadząca samochód w Delhi znalazła się w tłumie hinduistów podążających w procesji. Wywołało to wybuch agresji ze strony jej uczestników. Rzucili się oni na pojazd i zaczęli okładać go kijami. Kobiecie i podróżującemu z nią mężczyźnie nic się nie stało.

Atak pielgrzymów spowodował zakorkowanie ruchliwej ulicy w dzielnicy Moti Nagar. Na miejscu pojawiło się dwóch funkcjonariuszy indyjskiej policji ale nie powstrzymali oni napastników. Agresywnym pielgrzymom udało się uciec przed przybyciem policyjnych posiłków. Obecny sezon pielgrzymek, w czasie których hinduiści niosą wodę z rzeki Ganges do dwóch świątyń wzbudził dyskusję o zachowaniu pielgrzymów, które, według „Gulf News”, wielu użytkowników internetu z Indii uważa za niestosowne.

 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Hinduiści stanowią 80,5% mieszkańców Indii. Hinduscy radykałowie znani są z dopuszczania się przemocy wobec muzułmanów i chrześcijan.

Czytaj także: Warszawa: Hindus dostarczający jedzenia chciał zgwałcić klientkę

gulfnews.com/twitter.com/kresy.pl

Indie: Agresywne zachowanie uczestników hinduistycznej procesji [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz