Egipskie Siły Zbrojne przeprowadziły w czwartek w pobliżu granicy z Libią główny etap szkolenia lądowego i morskiego zatytułowany „Hasm 2020” (Decisive 2020) – poinformował portal Egypt Independent.

Jak poinformował portal Egypt Independent, w czwartek w pobliżu libijskiej granicy, siły egipskie prowadziły główną część ćwiczeń „Hasm 2020” – „Decisive 2020”.

Siły obrony lądowej, morskiej i powietrznej wzięły udział w manewrach strategicznych we współpracy z jednostkami z zachodniego regionu wojskowego Egiptu. Minister Obrony i Produkcji Wojskowej Mohamed Zaki i szef sztabu armii Mohamed Farid uczestniczyli w ćwiczeniach, które będą trwały kilka dni.

Zobacz też: „Nieznane” samoloty zbombardowały bazę lotniczą wojsk libijskiego Rządu Jedności Narodowej [+Video]

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dowódcy wojskowi głównych jednostek Egiptu brali udział w manewrach. Czwartkowe ćwiczenia obejmowały między innymi działania samolotów wielozadaniowych i śmigłowców przeciwko batalionom czołgów. Manewry mają na celu przećwiczenie eliminowania bojowników, a także ich punktów zbiórki, centrów dowodzenia i różnych aspektów ich operacji logistycznych.

Minister obrony pochwalił zdolności bojowe sił zbrojnych, a także ich gotowość do perfekcyjnego przeciwdziałania wszelkim atakom. Pod koniec manewrów minister przekazał pozdrowienia prezydentowi Abdelowi Fattahowi al-Sisi i personelowi wojskowemu, wychwalając zaangażowanie w ochronę ojczyzny.

W zeszłym miesiącu Sisi przeprowadził inspekcję jednostek bojowych Sił Powietrznych w zachodnim dowództwie wojskowym, w towarzystwie dowódcy sił zbrojnych, szefa sztabu sił zbrojnych i dowódców głównych oddziałów sił zbrojnych.

Zobacz też: Turecka armia wysłała do Libii kolejne samoloty transportowe

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas telewizyjnego wystąpienia w Zachodnim Dowództwie Wojskowym Sisi polecił jednostkom bojowym Sił Powietrznych, aby przygotowały się do przeprowadzenia misji poza granicami Egiptu, jeśli to konieczne.

Sisi dodał, że w tym momencie Egipt ma międzynarodową legitymację – w oparciu o Kartę Narodów Zjednoczonych – do interwencji w kryzysie libijskim. Powiedział, że Egipt otrzymał także wsparcie od libijskiej Izby Reprezentantów w celu przeprowadzenia interwencji wojskowej w kryzysie libijskim.

Każda interwencja będzie miała na celu ochronę i zabezpieczenie zachodnich granic przed terrorystycznymi bojownikami, wyjaśnił Sisi, oraz przywrócenie stabilności na terytoriach Libii, a tym samym utrzymanie stabilności Egiptu i bezpieczeństwa narodowego Arabów w ogóle.

Zobacz też: Rosja ponownie otwiera ambasadę w Libii

Kresy.pl/Egypt Independent

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz