Egipskie Siły Zbrojne przeprowadziły w czwartek w pobliżu granicy z Libią główny etap szkolenia lądowego i morskiego zatytułowany „Hasm 2020” (Decisive 2020) – poinformował portal Egypt Independent.

Jak poinformował portal Egypt Independent, w czwartek w pobliżu libijskiej granicy, siły egipskie prowadziły główną część ćwiczeń “Hasm 2020” – “Decisive 2020”.

Siły obrony lądowej, morskiej i powietrznej wzięły udział w manewrach strategicznych we współpracy z jednostkami z zachodniego regionu wojskowego Egiptu. Minister Obrony i Produkcji Wojskowej Mohamed Zaki i szef sztabu armii Mohamed Farid uczestniczyli w ćwiczeniach, które będą trwały kilka dni.

Zobacz też: “Nieznane” samoloty zbombardowały bazę lotniczą wojsk libijskiego Rządu Jedności Narodowej [+Video]

Dowódcy wojskowi głównych jednostek Egiptu brali udział w manewrach. Czwartkowe ćwiczenia obejmowały między innymi działania samolotów wielozadaniowych i śmigłowców przeciwko batalionom czołgów. Manewry mają na celu przećwiczenie eliminowania bojowników, a także ich punktów zbiórki, centrów dowodzenia i różnych aspektów ich operacji logistycznych.

Minister obrony pochwalił zdolności bojowe sił zbrojnych, a także ich gotowość do perfekcyjnego przeciwdziałania wszelkim atakom. Pod koniec manewrów minister przekazał pozdrowienia prezydentowi Abdelowi Fattahowi al-Sisi i personelowi wojskowemu, wychwalając zaangażowanie w ochronę ojczyzny.

W zeszłym miesiącu Sisi przeprowadził inspekcję jednostek bojowych Sił Powietrznych w zachodnim dowództwie wojskowym, w towarzystwie dowódcy sił zbrojnych, szefa sztabu sił zbrojnych i dowódców głównych oddziałów sił zbrojnych.

Zobacz też: Turecka armia wysłała do Libii kolejne samoloty transportowe

Podczas telewizyjnego wystąpienia w Zachodnim Dowództwie Wojskowym Sisi polecił jednostkom bojowym Sił Powietrznych, aby przygotowały się do przeprowadzenia misji poza granicami Egiptu, jeśli to konieczne.

Sisi dodał, że w tym momencie Egipt ma międzynarodową legitymację – w oparciu o Kartę Narodów Zjednoczonych – do interwencji w kryzysie libijskim. Powiedział, że Egipt otrzymał także wsparcie od libijskiej Izby Reprezentantów w celu przeprowadzenia interwencji wojskowej w kryzysie libijskim.

Każda interwencja będzie miała na celu ochronę i zabezpieczenie zachodnich granic przed terrorystycznymi bojownikami, wyjaśnił Sisi, oraz przywrócenie stabilności na terytoriach Libii, a tym samym utrzymanie stabilności Egiptu i bezpieczeństwa narodowego Arabów w ogóle.

Zobacz też: Rosja ponownie otwiera ambasadę w Libii

Kresy.pl/Egypt Independent

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply