Chińska Ludowa Armia Wyzwolenia zminiaturyzowała elektromagnetyczny karabin i opracowała prototypy indukcyjnej broni o wielkości pistoletu i karabinu – poinformował w poniedziałek portal Army Recognition.

Jak poinformował portal Army Recognition w poniedziałek, chińska armia zademonstrowała prototypy zminiaturyzowanej broni elektromagnetycznej. Według informacji przekazywanych przez Global News, prototypy zostały przygotowane w rozmiarze pistoletu i karabinu.

Broń o nazwie Small Synchronous Induction Coilguns, miała zostać opracowana przez chiński Army Logistics University. Według Army Recognition, urządzenia są zasadniczo zminiaturyzowanymi, przenośnymi elektromagnetycznymi karabinami, dzięki czemu mogą być używane przez żołnierzy piechoty. Aby poradzić sobie ze skomplikowanymi sytuacjami na polu bitwy, można je również montować na małych robotach lądowych i prowadzić zbrojne misje rozpoznawcze.

Zobacz też: USA: railgun mógłby służyć do obrony państw bałtyckich przed Rosją [+VIDEO]

Zgodnie z filmem pokazującym wydajność, urządzenie używa pocisków przechowywanych w magazynach do przeładowania, tak jak konwencjonalny karabin i w ten sam sposób się go trzyma. Coilgun może łatwo penetrować wiele płyt drewnianych i cienkich stalowych płyt w stosunkowo niewielkiej odległości. W przeciwieństwie do konwencjonalnej broni palnej, która wykorzystuje zapłon prochu do wypychania kuli z lufy z dużą prędkością, nowa broń wykorzystuje siłę elektromagnetyczną do przyspieszenia pocisku, który przemieszcza się wzdłuż lufy, zanim opuści ją z jeszcze większą prędkością.

Karabiny wykazały wysoką zdolność penetracji i nie wydawały przy tym głośnych dźwięków co czyni je dobrym wyborem do operacji specjalnych, takich jak misje infiltracyjne za linią wroga.

Zobacz też: Polscy naukowcy pracują nad bronią elektromagnetyczną i laserową

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bronie te oczywiście są nadal w fazie prototypu, ponieważ ich zasięg i uderzenie nie są optymalne, bardzo prawdopodobne, że ze względu na ograniczoną pojemność baterii lub możliwości kondensatora w magazynowaniu i uwalnianiu energii. Jednak jeżeli problem ten zostanie rozwiązany karabiny elektromagnetyczne mogą w całości zastąpić dzisiejszą broń.

Zobacz też: USA: nowoczesne działo elektromagnetyczne Blizer zaprezentowano generałom [+VIDEO]

Kresy.pl/Army Recognition/Global News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz