Jak informuje w niedzielę Agencja Prasowa Reuters, w związku ze zwiększającą się liczbą zachorować przybywających do Chin wszyscy przyjezdni będą musieli zostać poddani kwarantannej.

Czternastego kwietnia w Chinach odnotowano dwadzieścia nowych przypadków koronawirusa – informuje agencja. Szesnaście z dwudziestu nowych przypadków koronawirusa w Chinach pochodzi z zagranicy. W związku z tym wprowadzono nowe obostrzenia.

Loty z zagranicy będą przyjmowane jedynie na lotnisku w Pekinie. Wszystkie osoby z zagranicy, które zdecydują się na przylot do Chin będą poddane czternastodniowej kwarantannie – podały władze miejskie.

Poziom zachorowania w Chinach znacznie spada, sytuacja zdaje się być pod kontrolą. Państwo próbuje zrestartować rynek i kontrolować straty.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

“Europa stała się epicentrum światowej pandemii” – mówił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej. Na kontynencie europejskim jest obecnie więcej zgłaszanych przypadków zarażanie i przypadków śmierci niż, nie licząc Chin, w innych częściach globu łącznie.

“Więcej przypadków jest zgłaszanych teraz w Europie niż w Chinach w okresie największej zachorowalności” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef WHO stwierdził, że cząstkowe radzenie sobie z wirusem nie jest wystarczająco. Według Światowej Organizacji Zdrowia państwa powinny wprowadzić wszystkie możliwe obostrzenia tak żeby skutecznie walczyć z pandemią.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply