Zdaniem Johna Boltona, doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa, „byłoby pomocne”, gdyby Rosjanie „wynieśli się z Krymu i Donbasu”, przestali mieszać się w wybory w USA i byli mniej natrętni na Bliskim Wschodzie.

W piątek podczas wizyty w stolicy Gruzji Tbilisi John Bolton w rozmowie z agencje Reuters skomentował obecną politykę Rosji.

– Byłoby pomocne, gdyby oni [Rosjanie – red.] przestali wtrącać się w nasze wybory… wynieśli się z Krymu i Donbasu na Ukrainie… przestali używać nielegalnej broni chemicznej do prowadzenia prób zabójstw przeciwko rosyjskim wygnańcom na Zachodzie, i gdyby byli mniej natrętni na Bliskim Wschodzie – powiedział doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bolton dodał, że tego rodzaju zachowania spowodowały nałożenie przez Stany Zjednoczone sankcji na Rosję, a teraz Amerykanie rozważają możliwość wprowadzenia kolejnych.

Przeczytaj: Bolton i Pompeo mają przewagę w polityce zagranicznej

Czytaj także: Trump uległ Boltonowi w sprawie traktatu INF i kontroli zbrojeń

Podczas wtorkowego spotkania doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona z przedstawicielami rosyjskich resortów dyplomacji i obrony, a także prezydentem Władimirem Putinem, dużo miejsca poświęcono kwestii wyjścia USA z układu o zakazie używania pocisków pośredniego i średniego zasięgu bazowania lądowego (układ INF). Odstąpienie Waszyngtonu od tej umowy międzynarodowej forsował właśnie Bolton.

Rozmowa Boltona z Putinem trwała 90 minut. Obie strony przyznały, że jest potrzeba dialogu, przy czym Putin zasugerował, że mógłby spotkać się z Trumpem 11 listopada w Paryżu, jeśli strona amerykańska jest tym zainteresowana. Bolton odpowiedział, że Trump ucieszyłby się z takiego spotkania.

Reuters / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UPAdlina
    UPAdlina :

    To wy gnidy uSSmańskie WON z Syrii, won z Iraku, łapy precz od Jemenu, Libii i innych państw! WON uSSmańskie gnidy z serbskiego Kosowa i WON z Europy Wschodniej, gdzie wspieracie nazizm i banderyzm na upainie!
    Co za bezczelność, żeby światowy zbir, który tylko w tej chwili dokonuje kilku agresji na inne narody oraz miesza się w politykę dziesiątek państw wygłaszał takie gadki?
    Musisz się uSSmański pomiocie pogodzić z tym, że twoja zbrodnicza hegemonia nad światem przechodzi do lamusa historii. GIŃ wszo uSSmańska!