Zgodnie z deklaracją przedstawiciela węgierskiego Ministerstwa Obrony, żołnierze węgierskiej armii dostaną podwyżki.

W czasie środowej konferencji prasowej sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Węgier Szilárd Németh poinformował, że w styczniu rząd zrealizuje podwyżkę pensji dla żołnierzy węgierskiej armii o 7,4%. Oznacza to, wzrost o 39 000-74 000 forintów czyli równowartość 121-223 euro. Tym samym Węgry zakończyły program rozpoczęty w 2015 roku zakładający wzrost pensji żołnierzy o 50%.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Németh podkreślił w czasie konferencji prasowej, że siły zbrojne pozostają „najważniejszą gwarancją” bezpieczeństwa  i suwerenności państwa. Jako główne zagrożenia dla niego wskazał terroryzm, migracje i wojnę w cybersfrerze.

Jak pisze portal dailynewshungary.com podwyżki dostali także policjanci. W styczniu mają one wzrosnąć o 5%. Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Károly Kontrát wyżsi oficerowie policji węgierskiej zarabiają obecnie średnio 471 000 forintów brutto, a funkcjonariusze bez wyższego wykształcenia 342 000 forintów.

Siły zbrojne Węgier liczą około 25 tys. żołnierzy. Od 2004 r. armia ta jest zawodowa. Węgry mają także obronę terytorialną składającą się z 5 tys. ochotników. Rząd tego państwa planuje zwiększenie ich liczby do 20 tys. przed 2026 roku.

Czytaj także: Węgry będą nadal blokować komisję NATO-Ukraina. „Nie ma żadnego postępu ws. praw Węgrów na Ukrainie”

dailynewshungary.com/kresy.pl

Węgry podwyższają żołd swoim żołnierzom
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz