Zgodnie z deklaracją przedstawiciela węgierskiego Ministerstwa Obrony, żołnierze węgierskiej armii dostaną podwyżki.

W czasie środowej konferencji prasowej sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Węgier Szilárd Németh poinformował, że w styczniu rząd zrealizuje podwyżkę pensji dla żołnierzy węgierskiej armii o 7,4%. Oznacza to, wzrost o 39 000-74 000 forintów czyli równowartość 121-223 euro. Tym samym Węgry zakończyły program rozpoczęty w 2015 roku zakładający wzrost pensji żołnierzy o 50%.

Németh podkreślił w czasie konferencji prasowej, że siły zbrojne pozostają “najważniejszą gwarancją” bezpieczeństwa  i suwerenności państwa. Jako główne zagrożenia dla niego wskazał terroryzm, migracje i wojnę w cybersfrerze.

Jak pisze portal dailynewshungary.com podwyżki dostali także policjanci. W styczniu mają one wzrosnąć o 5%. Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Károly Kontrát wyżsi oficerowie policji węgierskiej zarabiają obecnie średnio 471 000 forintów brutto, a funkcjonariusze bez wyższego wykształcenia 342 000 forintów.

Siły zbrojne Węgier liczą około 25 tys. żołnierzy. Od 2004 r. armia ta jest zawodowa. Węgry mają także obronę terytorialną składającą się z 5 tys. ochotników. Rząd tego państwa planuje zwiększenie ich liczby do 20 tys. przed 2026 roku.

Czytaj także: Węgry będą nadal blokować komisję NATO-Ukraina. “Nie ma żadnego postępu ws. praw Węgrów na Ukrainie”

dailynewshungary.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply