Belgia nie jest zdolna do poprawnego przeprowadzania kontroli granicznej na lotniskach – takie jest zdanie inspektorów Unii Europejskiej.

Niezapowiedziane kontrole w wykonaniu inspektorów UE na belgijskich lotniskach wykazały, że kraj ten nie jest zdolny do samodzielnej ochrony własnych granic. Problem ma dotyczyć w szczególności lotnisk.

Europejska Komisja ma zbadać te sprawę. Według Komisji słabość Belgii ma wynikać z niedostatecznych środków oraz niepoprawnego przeprowadzania kontroli przez belgijskich funkcjonariuszy. Komisja zauważyła jednak, że Belgia ma duży problem z naporem imigrantów ponieważ to przez nią wiedzie szlak przerzutowy do Wielkiej Brytanii.

ABC News/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz