Ma to być odwet za działalność przeciwko telewizji Russia Today w USA.

Posłowie Dumy wezwali komisję ds. informacji i telekomunikacji do rozpoczęcia własnego dochodzenia w sprawie amerykańskich mediów działających w Rosji. Niższa izba parlamentu rosyjskiego chce zbadania, czy CNN, Głos Ameryki i Radio Wolna Europa oraz inne amerykańskie podmioty „działają zgodnie z rosyjskim prawem”.Konstanin Zatulin z partii Jedna Rosja powiedział, że rosyjska kontrola jest odpowiedzią na apele polityków amerykańskich o zbadanie finansowanej przez Kreml telewizji „Russia Today” (RT).

W ubiegłym tygodniu senator Jeanne Shaheen przedstawiła w Kongresie projekt ustawy, który upoważniłby Departament Sprawiedliwośći do zbadania RT pod kątem naruszenia ustawy o rejestracji rzeczników zagranicznego mocodawcy.

RT jest oskarżana o bycie jednym z głównym wehikułów rosyjskiej propagandy w Ameryce i Europie.

Zatulin nazwał amerykański ruch „represyjnym”. – Powróciły czasy w USA, gdy Kaczor Donald i Myszka Mickey są przedstawiani jako agenci Kremla– powiedział.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewodniczący komisju wywiadu Izby Reprezententów: Nie ma dowodów na zmowę między Trumpem i Rosjanami

Jak pisze portal abcnews: – Rzeczywisty wpływ RT w USA jest dyskusyjny. Rzecznik RT twierdził w wywiadzie z „Washington Post” w styczniu, że kanał ma 8 milionów widzów co tydzień w Ameryce. Lecz dokumenty, które wyciekły z rosyjskiego państwowego holdingu medialnego, RIA Novosti, stwierdzają, że programy RT w 2015 roku były oglądane przez nie więcej niż 30 tys. widzów. RT nie znajduje się wśród 100 czołowych telewizji kablowych.

kresy.pl / abcnews.go.com

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz