Trump wyprzeda Clinton w najnowszym sondażu

Kandydat Republikanów na prezydenta USA o jeden pkt. proc. wyprzedza kandydatkę Demokratów Hillary Clinton w opublikowanym we wtorek sondażu dziennika „Washington Post” i telewizji ABC News.

W sondażu Langer Research Associates uwzględniono nie tylko Clinton i Trumpa, ale również dwóch pozostałych kandydatów: Gary’ego Johnsona z Partii Libertariańskiej i Jill Stein z Partii Zielonych. Na Trumpa chciałoby głosować 46 proc. ankietowanych, zaś na Clinton – 45 proc. Margines błędu wynosi 3 proc.

Przeprowadzony pod koniec października sondaż pokazuje spadek entuzjazmu względem kandydatki Demokratów wśród jej zwolenników po tym, jak w piątek ogłoszono wznowienie śledztwa ws. maili Clinton. W ciągu tygodnia odsetek jej zdecydowanych zwolenników spadł z 52 do 43 proc. Trump z kolei zyskał entuzjastów (z 49 do 53 proc.).

Wcześniej informowaliśmy, że sąd wyraził zgodę na zbadanie maili, które mogą mieć związek z użytkowaniem przez Hillary Clinton prywatnego serwera. Informacja o odnalezieniu korespondencji stała się głównym tematem kampanii prezydenckiej i zepchnęła do defensywy sztab kandydatki demokratów.

Ponieważ agenci FBI odkryli te maile podczas śledztwa w innej sprawie, nie mieli prawa ich badania. Będą mogli to zrobić dopiero teraz po uzyskaniu sądowej zgody. Prowadzący dochodzenie nie wykluczają, że emaile nie zawierają żadnych poufnych informacji. Możliwe jest też, że są one kopiami maili wcześniej przekazanych FBI prze Humę Abedin lub prawników Hillary Clinton. Analiza maili prawdopodobnie nie zakończy się przed wyborami prezydenckimi.

Demokraci krytykują szefa FBI za to, że sprawa została upubliczniona tuż przed wyborami.

Przeczytaj również: Trump nadrabia stratę

PAP / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply