Spotkanie zaplanowane na 31 stycznia nie dojdzie do skutku.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto napisał na swoim profilu w serwisie Twitter: Dziś rano poinformowaliśmy Biały Dom, że nie udam się na robocze spotkanie w przyszły wtorek z Prezydentem Stanów Zjednoczonych.Meksykański prezydent zaznaczył także, że jego kraj jest gotowy na współpracę z USA aby doporowadzić do porozumienia korzystnego dla obu narodów.

Wcześniej Trump napisał na własnym profilu w serwisie Twitter: USA mają 60 mld dol. deficytu (handlowego) z Meksykiem. Był to jednostronny interes od samego początku NAFTA, ze stratą kolosalnych liczb miejsc pracy i firm. Jeśli Meksyk nie chce zapłacić za mur, który jest bardzo potrzebny, to lepiej odwołać zaplanowane spotkanie. Komentując wpis były szef dyplomacji Meksyku Jorge Castaneda stwierdził, że Nieto nie ma żadnego innego wyjścia, niż powiedzieć “Nie jadę”.

CZYTAJ TAKŻE:
Prezydent Meksyku: Nie zapłacimy za budowę muru Trumpa – domagamy się szacunku

Tweet Trumpa skomentował również też meksykański minister finansów Jose Antonio Meade, który stwierdził: Sądzę, że zazwyczaj dyplomacji nie uprawia się poprzez Twitter. Wczoraj Trump podpisał rozporządzenie nakazujące budowę muru.

kresy.pl / rp.pl / abcnews.go.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • tutejszym
      tutejszym :

      Prawdziwy prezydent. Ukarze USA i zlikwiduje 60 miliardową nadwyżką w handlu z USA. Zlikwiduje zarobkową emigrację do USA. Za żaden mur nie zapłaci, prowadzi przecież wielkomocarstwową politykę wobec USA. Skąd my to znamy…