Niemiecka policja podała, że w wyniku ataku w Wuppertalu jedna osoba poniosła śmierć, a inna została ranna. Na razie nie podano motywów sprawcy.

Do ataku w niemieckim Wuppertalu doszło zaledwie dwie godziny po ataku nożownika w Finlandii, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a sześć zostało rannych. Wczoraj doszło do ataku w hiszpańskiej Katalonii, w którym śmierć poniosło 14 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Według doniesień niemieckim mediów policja zabiła już napastnika w Niemczech, który ukrył się w jednym ze sklepów. Obecnie trwa obława w niemieckim Wuppertalu na potencjalnych wspólników zamachowca. Do akcji wkroczyły niemieckie siły specjalne, a teren został otoczony pierścieniem policji.

Śmierć poniósł 31-letni mężczyzna a 25-latek został ranny. Niemiecka policja nie podaje na razie motywu sprawcy.

28 lipca doszło do podobnego ataku terrorystycznego w markecie w Hamburgu na północy Niemiec. Wtedy to, mężczyzna miał według świadków krzyczeć Allahu Abkar. Niemiecka policja twierdziła wówczas początkowo, że napad miał charakter rabunkowy, później, wycofując się, stwierdziła, że motywy były “niejasne”. Dopiero następnego dnia przyznano, że był to zamach terrorystyczny. Śmierć poniosła wtedy jedna osoba, a kilka zostało rannych.

kresy.pl / abcnews.go.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply