Premier Izraela Binjamin Netanjahu powiedział, że jest przekonany o tym, że ambasada Stanów Zjednoczonych w Izraelu zostanie przeniesiona do Jerozolimy jeszcze w tym roku.

Netanjahu powiedział izraelskim dziennikarzom podróżującym z nim w Indiach w środę, że jego „rzetelna ocena” jest taka, że ambasada amerykańska „zostanie przeniesiona dużo szybciej niż sądzimy … w ciągu roku”.

Prezydent Donald Trump  ogłosił pod koniec zeszłego roku, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniosą tam swoją ambasadę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pomimo słów premiera Izraela, amerykańscy urzędnicy wielokrotnie twierdzili, że jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek ambasada w Jerozolimie otworzyła się przed końcem pierwszej kadencji Trumpa.

Decyzja o uznaniu Jerozolimy za stolice Izraela skłoniła prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa do ogłoszenia, że Trump nie nadaje się do pośrednictwa w negocjacjach.

21 grudnia, rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym Polska, wstrzymało się od głosu.

Kresy.pl / ABC News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz