Premier Izraela Binjamin Netanjahu powiedział, że jest przekonany o tym, że ambasada Stanów Zjednoczonych w Izraelu zostanie przeniesiona do Jerozolimy jeszcze w tym roku.

Netanjahu powiedział izraelskim dziennikarzom podróżującym z nim w Indiach w środę, że jego “rzetelna ocena” jest taka, że ambasada amerykańska “zostanie przeniesiona dużo szybciej niż sądzimy … w ciągu roku”.

Prezydent Donald Trump  ogłosił pod koniec zeszłego roku, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniosą tam swoją ambasadę.

Pomimo słów premiera Izraela, amerykańscy urzędnicy wielokrotnie twierdzili, że jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek ambasada w Jerozolimie otworzyła się przed końcem pierwszej kadencji Trumpa.

Decyzja o uznaniu Jerozolimy za stolice Izraela skłoniła prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa do ogłoszenia, że Trump nie nadaje się do pośrednictwa w negocjacjach.

21 grudnia, rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym Polska, wstrzymało się od głosu.

Kresy.pl / ABC News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply