Polski skoczek narciarski Kamil Stoch publicznie poparł wielką akcję modlitewną „Różaniec Do Granic”. W reakcji na to część internautów zaczęła go atakować.

Stoch zamieścił na Facebooku wpis odnoszący się do wielkiej akcji, która miała miejsce w sobotę:„Do tych, których może dotyczyć… Jeśli zmierzacie dziś na granice, na pewno wiecie co robić. Jeśli, tak jak ja, ze względu na obowiązki nie możecie dotrzeć na określone miejsce, pomódlcie się stamtąd gdzie akurat przebywacie. Bądźmy razem 🙂 #rozaniecdogranic #14.00 #Polska”

Wpis słynnego i popularnego polskiego sportowca wywołał w sieci burzę. Część komentujących mocno krytykowała Stocha za poparcie, jakiego udzielił akcji „Różaniec Do Granic”:

– Kamil. Uważałem Ciebie i uważam dalej za rozsądnego, dojrzałego człowieka. Dlatego dziwię się, że dajesz się manipulować przez Kościół katolicki. Na tym polega manipulowanie ludźmi. Czy wierzysz w to, że któryś z biskupów bierze w tym udział? To „cyrk” i kompletna paranoja. Czyżbyś nie słyszał od księży, biskupów podczas kazań na mszy świętej, że Polska za czasów PO była w „ruinie i zgliszczach”, a dzisiaj jest krajem rozwiniętym, jak głosi Jej premier Szydło. Przemyśl to, o czym Ci teraz mówię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Lubię Cię i szanuję, ale proszę Cię nie zaogniaj sytuacji i tak już napiętej do granic możliwości. Można wierzyć, można robić to publicznie, ale po co namawiać do takiego zachowania, nikomu niepotrzebnego jak ten „Różaniec do granic”.

– Kamilu badania okresowe zrobione? Pod beretem wszystko okey? Może warto umówić się na spotkanie z lekarzem wiadomej profesji. No chyba że wszystkiemu winien ten smog.

Z całym szacunkiem Panie Kamilu… uznam, że tego nie przeczytałam… chociaż nie wiem czy da się to odzobaczyć…  

PRZECZYTAJ: „Kontrowersyjne modlitwy”, „antyislamska agenda” – zachodnie media krytykują „Różaniec Do Granic”

Jednak inne osoby stanęły w obronie sportowca i poparły go:

– Panie Kamilu jest Pan mistrzem sportu i Wielkim Człowiekiem z normalną filozofią i uczciwym życiem. Dziękuję, że jest Pan Polakiem, z którego jestem dumna.

– Kamil, super, że wspierasz i uczestniczysz w tej pięknej akcji. Matka Boża jest Królową Polski i za jej pośrednictwem wypraszajmy pokój.

– Kamilu, twoja postawa jest dla wielu ludzi godna naśladowania. Człowiek prawy i kierujący się zasadami jest dziś jakby niewidzialny, dlatego tym cenniejsza taka postawa i świadectwo wiary u osób powszechnie znanych w kraju i na świecie.

Wcześniej fala „hejtu” spadła na znanego aktora Cezarego Pazurę, który wystąpił w spocie promującym „Różaniec Do Granic”. Już po wielkiej sobotniej modlitwie krytyczne stanowisko zajęła również część tzw. liberalnych / otwartych katolików, w tym m.in. ks. Wojciech Lemański. Podobnie jak część dużych, zachodnich i lewicowo-liberalnych mediów zarzucali uczestnikom, że pod pozorem modlitwy wyrażali swą niechęć wobec islamu i migrantów z krajów muzułmańskich.

Wielka akcja „Różaniec Do Granic” okazała się sukcesem. Przekroczyło to wyraźnie oczekiwania samych organizatorów.

Sportowefakty.wp.pl / Kresy.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz