Prezydent USA Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera o przyznaniu nagród dla mediów za publikacje fake newsów.

Trump w środę wieczorem w poście w serwisie Twitter zamieścił  link do listy ze „zwycięzcami” nagród dla mediów w kategorii „fake news”. Została ona umieszczona na stronie internetowej Partii Republikańskiej. Znalazło się na niej 11 informacji, które okazały się fake newsami. Na liście znalazła się m.in. telewizja CNN, dzienniki „Washington Post” i „New York Times” oraz tygodnik „Newsweek”.

Nagroda dla polskiego „Newsweeka” została przyznana za niezgodny z prawdą materiał na temat wizyty prezydenta USA w Polsce i spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. „Newsweek” stwierdził, że Agata Kornhauser-Duda nie uścisnęła dłoni prezydenta Trumpa, a jedynie jego żony Melanii Trump. W rzeczywistości, zgodnie z protokołem dyplomatycznym małżonka Andrzeja Dudy najpierw uścisnęła dłoń pierwszej damy USA, a później przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Cztery nagrody zostały przyznane stacji CNN. Dwie nagrody trafiły do „New York Times”, a po jednej do „Washington Post”, magazynów „Time” i „Newsweek” oraz stacji ABC News.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jedenastej nagrody nie przyznano konkretnemu zwycięzcy, a zadecydowano, że dostanie ją całość materiałów na temat śledztwa w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z Moskwą.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Trump: wiele przecieków z Białego Domu to zwykłe kłamstwa

Teraz więc okazuje się, że całe śledztwo dotyczące zmowy z Rosją to oszustwo, a jedyna zmowa, jaka była, to ta Hillary Clinton wraz z FBI i Rosją. Mainstreamowe „fake news” mass media i ta nieprawdziwa książka atakują na każdym nowym froncie. Powinni spróbować wygrać wybory. Smutne” – oświadczył Trump, odnosząc się do książki „Fire and Fury: Inside the Trump White House” Michaela Wolffa.

W odpowiedzi na opublikowaną przez Trumpa listę fake newsów prezydent Polski Andrzej Duda za pomocą Twittera podziękował w czwartek amerykańskiemu przywódcy za demaskowanie zjawiska. Prezydent Trump właśnie znów podkreślił moc fake newsów. Dziękuję. Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska. Polska bezpośrednio doświadcza potęgi fałszywych informacji – napisał Andrzej Duda po angielsku.

Polski prezydent dodał, że wiele europejskich i nawet amerykańskich osobistości oficjalnych buduje swoje opinie o Polsce na podstawie nieustającego napływu fałszywych informacji.

Kresy.pl / dziennik.pl / twitter.com / gop.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz