W ubiegły piątek, podczas przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan demonstracyjnie podarł raport Rady Praw Człowieka dotyczący nieprzestrzegania praw człowieka przez Izrael.

Głosów ofiar straszliwych zbrodni przeciwko ludzkości, które widzieliśmy już w pierwszych dekadach tego stulecia, nie słychać z powodu obsesji tak zwanej Rady Praw Człowieka na punkcie Izraela – powiedział Gilad Erdan w czasie swojego przemówienia, cytowany przez Jerusalem Post. “Cierpienie ofiar największych zbrodni ludzkości pozostaje niezauważone. Wstydź się, wstydź się, wstydź się!” – dodał. Erdan podarł kopię raportu i zszedł z mównicy.

Erdan zarzucił ONZ antyizraelskie uprzedzenia. Przywołał rezolucję Zgromadzenia Ogólnego z 1975 roku uznającą syjonizm za rasizm (została ona odwołana w 1991 roku). “I to jest dokładnie to, co należy zrobić z tym antysemickim, zniekształconym, jednostronnym raportem. Bo tak jak ta rezolucja z 1975 r., zrównywanie syjonizmu z rasizmem, było samo w sobie jaskrawą formą rasizmu antyżydowskiego, na który nie ma miejsca w tym międzynarodowym organie, tak też obsesyjne antyizraelskie uprzedzenie Rady Praw Człowieka, ucieleśnione po raz kolejny przez ten raport nie powinno mieć miejsca” – powiedział.

“Jego miejsce jest na śmietniku antysemityzmu i dokładnie tak będziemy go traktować” – dodał, drąc kopię raportu i odchodząc od mównicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Izrael odmówił przedłużenia wiz pracownikom ONZ, którzy zajmują się prawami człowieka w Palestynie

Jeruzalem Post przypomina, że od momentu powstania w 2006 roku, Rada wydała 142 dokumenty potępiające nieprzestrzeganie praw człowieka w poszczególnych państwach, w tym 95 przeciw Izraelowi.

Przypomnijmy, że w maju bieżącego roku Rada Praw Człowieka ONZ zdecydowała, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie niedawnego konfliktu między Izraelem a Hamasem.

W marcu br. Rada Praw Człowieka ONZ zatwierdziła rezolucję wzywającą do nałożenia embarga na broń wobec Izraela. 32 kraje głosowały za zatwierdzeniem dokumentu, przeciw głosowało 6 państw. Powodem rezolucji jest łamanie praw człowieka przez Izrael. Za przyjęciem rezolucji głosowała m.in. Polska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w przeważającej większości zagłosowała za przyjęciem projektu rezolucji na rzecz państwowości Palestyny.

Zobacz także: W 2020 r. Izrael zniszczył 313 palestyńskich domów na Zachodnim Brzegu

Także w listopadzie 2020 roku ONZ potępiła Izrael za prowadzenie rozbiórek palestyńskich domów.

jpost.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply