W piątek Straż Graniczna odnotowała 570 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 12 osób, dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano czterech obywateli Ukrainy, obywatela Iranu i obywatela Syrii.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w piątek odnotowano 570 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi, 12 os. zostało zatrzymanych, wydano 127 postanowień o opuszczeniu Polski. Ponadto za pomocnictwo zatrzymanych zostało 6 osób (1 ob. Iranu, 1 ob. Syrii, 4 ob. Ukrainy).

Zobacz też: Kraków: „Polsza nie tylko dla panów”. Zdewastowano pomnik Józefa Piłsudskiego i Legionistów [+FOTO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podlaska policja zatrzymała minionej doby pięciu kolejnych kierowców podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów. „Kurierzy” to dwaj Polacy, Brytyjczyk, Ukrainiec i Niemiec. Przewozili łącznie 35 cudzoziemców.

Zatrzymania miały miejsce w Milejczycach, w podbiałostockiej Grabówce, w miejscowości Jastrzębna Pierwsza, w Tonkielach i w Szczytach-Dzięciołowie. „Kurierzy” to dwaj Polacy, Brytyjczyk, Ukrainiec i Niemiec. Przewozili łącznie 35 cudzoziemców – informuje PAP w sobotę.

Policjanci w Milejczycach zatrzymali do kontroli obywatela Wielkiej Brytanii. Okazało się, że przewozi w renault czterech Irakijczyków. Zatrzymany w Grabówce Ukrainiec przewoził toyotą sześciu obywateli Syrii. W Jastrzębnej Pierwszej skontrolowany został Niemiec, który w renault przewoził 20 obywateli Iraku. W Tonkielach polski kierowca wiózł fiatem trzech Syryjczyków. Z kolei w Szczytach-Dzięciołowie kolejny Polak wiózł skodą dwóch obywateli Iraku.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań przemytników, którzy przewożą przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów.

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Zobacz także: Pornografia dziecięca u nielegalnych migrantów z Iraku. Usłyszeli zarzuty 

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz