Podlaska policja zatrzymała minionej doby pięciu kolejnych kierowców podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów. “Kurierzy” to dwaj Polacy, Brytyjczyk, Ukrainiec i Niemiec. Przewozili łącznie 35 cudzoziemców.

Zatrzymania miały miejsce w Milejczycach, w podbiałostockiej Grabówce, w miejscowości Jastrzębna Pierwsza, w Tonkielach i w Szczytach-Dzięciołowie. “Kurierzy” to dwaj Polacy, Brytyjczyk, Ukrainiec i Niemiec. Przewozili łącznie 35 cudzoziemców – informuje PAP w sobotę.

Policjanci w Milejczycach zatrzymali do kontroli obywatela Wielkiej Brytanii. Okazało się, że przewozi w renault czterech Irakijczyków. Zatrzymany w Grabówce Ukrainiec przewoził toyotą sześciu obywateli Syrii. W Jastrzębnej Pierwszej skontrolowany został Niemiec, który w renault przewoził 20 obywateli Iraku. W Tonkielach polski kierowca wiózł fiatem trzech Syryjczyków. Z kolei w Szczytach-Dzięciołowie kolejny Polak wiózł skodą dwóch obywateli Iraku.

Zobacz także: Niemieccy aktywiści chcą przewieźć nielegalnych imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Niemieckie MSW przeciw

Policja zatrzymała w województwie podlaskim od początku kryzysu migracyjnego blisko 250 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. 4,3 tys. osób przekazano łącznie Straży Granicznej.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań przemytników, którzy przewożą przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Zobacz także: Pornografia dziecięca u nielegalnych migrantów z Iraku. Usłyszeli zarzuty 

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply