Siedem osób – obywateli Polski, Ukrainy, Szwecji, Syrii i Estonii – które przewoziły nielegalnych imigrantów – zatrzymała podlaska policja. Auta przewoziły łącznie 21 cudzoziemców.

Zatrzymania miały miejsce w Drohiczynie, Rzędzianach, Bielsku Podlaskim i Treszczotkach – poinformował w piątek rano zespół prasowy podlaskiej policji. Zatrzymano dwóch obywateli Polski, którzy jechali autem oznakowanym i oklejonym jak karetka pogotowia, przewożąc pięciu Irakijczyków – podaje PAP. Policja zatrzymała w Rzędzianach dwoje obywateli Ukrainy, przewożących czterech Irakijczyków.

Także w Rzędzianach policja zatrzymała auto, którym kierował obywatel Syrii mający niemiecką kartę pobytu. Przewoził czterech obywateli Iraku. W Drohiczynie zatrzymano obywatela Szwecji, który przewoził czterech obywateli Iraku.

Z kolei obywatel Estonii, którego zatrzymano w miejscowości Treszczotki, przewoził czterech Irakijczyków i dwóch Syryjczyków.

Policja informuje, że od początku trwania kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej zatrzymała dotąd ponad 240 osób za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. W autach kurierów znajdowało się w sumie ponad 1 tys. osób.

Informowaliśmy, że w środę w województwie podlaskim policja zatrzymała 4 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 3 obywatelki Niemiec i obywatel Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Zobacz także: “Kurierzy” z Niemiec, Ukrainy, Iraku i Gruzji przewozili łącznie 42 nielegalnych imigrantów. Kolejne zatrzymania

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply