Minionej doby policjanci zatrzymali dziesięć osób, które przewoziły nielegalnych imigrantów. Zatrzymani “kurierzy” to obywatele Niemiec, Ukrainy, Iraku i Gruzji. W autach przewożono łącznie 42 osoby, które dostały się nielegalnie na terytorium Polski.

Zatrzymania kierowców miały miejsce w Klejnikach, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Kleszczelach, Porosłach i Grabówce – poinformował w środę portal isokolka.eu. W autach przewożono łącznie 42 osoby.

Około godziny 2.30 w miejscowości Klejniki (powiat hajnowski) policjanci zatrzymali hondę i mazdę. Samochodami kierowali Ukraińcy. W samochodach znajdowało się 10 obywateli Iraku. Chwilę po godzinie 3 w Bielsku Podlaskim na ul. Brańskiej zatrzymano do kontroli audi, którym kierował również Ukrainiec. W aucie znajdowało się pięciu Syryjczyków.

W Boćkach na ulicy Bielskiej gdańscy funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli mercedesa. Dwóch obywateli Iraku z niemieckimi paszportami przewoziło nim siedmiu Irakijczyków. W Kleszczelach (powiat hajnowski) policja zatrzymała mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Dwóch Niemców przewoziło trzech Syryjczyków.

W Porosłach (powiat białostocki) do kontroli zatrzymano dwie toyoty prius. Kierowali nimi Gruzin i obywatel Azerbejdżanu. Pojazdem podróżowało 11 Irakijczyków. Z kolei w Grabówce pod Białymstokiem do kontroli zatrzymano hyundaia, którym kierował Gruzin. W samochodzie znajdowało się pięciu obywateli Iraku, jeden Iranu.

Ostatniej doby policjanci przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej 89 osób, które nielegalnie przebywały w Polsce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Polskie MSZ poinformowało w środę o wezwaniu na rozmowę chargé d’affaires Republiki Białorusi Aleksandra Czesnowskiego. Jest to odpowiedź na kolejną prowokację, która miała miejsce na polsko-białoruskiej granicy. W nocy z poniedziałku na wtorek z Białorusi na teren Polski wtargnęły niezidentyfikowane, umundurowane osoby z długą bronią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że na granicy polsko-białoruskiej służbę pełni ponad 9 tys. żołnierzy.

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Ustawa zakłada, że na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele nagrań, które przedstawiają próby siłowego forsowania polskiej granicy. Na jednym z nich widać grupę obcokrajowców, którzy próbują przedrzeć się przez granicę i przedostać z Białorusi na polskie terytorium, niszcząc przy tym ogrodzenie. Twierdzą, że chcą przedostać się do Niemiec. Przejście blokują polscy funkcjonariusze.

isokolka.eu / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply