Rosyjski portal Polit.ru jest w posiadaniu listy 80 tys. polskich obywateli, którzy mają zarabiać na trollowaniu w sieci na zlecenie Kremla i wkrótce ją ujawni – tak twierdzi Radosław Kietliński, były dziennikarz Polsat News.

Radosław Kietliński, dziennikarz przez lata związany ze stacją Polsat i specjalizujący się w m.in. w tematyce dotyczącej Rosji i Afganistanu twierdzi, że rosyjski portal Polit.ru jest w posiadaniu listy polskich obywateli, którzy mają zarabiać na trollowaniu w sieci, na zlecenie Kremla.

We wpisie na portalu społecznościowym zamieszczonym kilka dni temu Kietliński twierdzi, że Polit.ru posiada dokładne dane takich osób. Na liście ma się znajdować 80 tys. polskich obywateli. Według dziennikarza, portal ten ma ujawnić tę listę w ciągu kilku dni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Post na ten temat został opublikowany przez Kietlińskiego jako „prywatny”, nie jest widoczny na jego profilu dla osób postronnych.

Sprawę opisał m.in. Taras Andruchowycz, dziennikarz ukraińskojęzycznego serwisu Polskiego Radia, syn czołowego ukraińskiego pisarza Jurija Andruchowycza, znany z publikowania antypolskich artykułów na portalu Programu dla Zagranicy Polskiego Radia . Polaków oddających hołd Orlętom Lwowskim i upamiętniających początki polskiej piłki we Lwowie w sygnowanych swoimi inicjałami artykułach nazywał „prowokatorami”, a ich działania „prowokacjami”.

W tekście nt. wpisu Kietlińskiego, młody Andruchowycz cytuje też portal GeekWeek.pl, który twierdzi m.in. że „jeśli to prawda i tak się stanie, to będziemy tutaj mówić o największej aferze w ostatnich latach”. Zamieścił też fragment tekstu tego portalu, przetłumaczony na język ukraiński, w którym napisano m.in., że „80 tysięcy płatnych trolli na co dzień zamieszkujących na terytorium naszego kraju ma tworzyć w Internecie fałszywe wiadomości i siać świetnie przemyślaną propagandę po myśli władz Rosji. (…). Mają one na celu zadbanie o dobry wizerunek Rosji na świecie i skłócenie Polaków np. z przyjeżdżającymi do nas Ukraińcami, a także ujawnianiem afer, które związane są z polską polityką wewnętrzną i zagraniczną”. Nie wiadomo, na czym portal GeekWeek.pl oraz Polskie Radio (Taras Andruchowycz) oparli te twierdzenia; we wpisie Kietlińskiego nie ma o tym ani słowa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Radosław Kietliński, były mąż dziennikarki i prezenterki Beaty Tadli, jest m.in. laureatem Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, przyznawanej za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie. Otrzymał ją dwukrotnie: w 2003 za film dokumentalny „Śmierć na Dubrowce” dla stacji Polsat oraz w 2012 wraz z Agatą Kaźmierską za reportaż telewizyjny pt. „Afganistan w głowie” w Polsat News. Za film dokumentalny „Talibowie – druga strona wojny”, również zrealizowany wraz z Kazimierską, otrzymał w 2011 roku nagrodę Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny. W kwietniu 2018 roku odszedł z Polsat News. Podawano wówczas, że docelowo ma pracować w nowo tworzonej agencji informacyjnej w ramach Grupy Polsat.

Przeczytaj: Podpalono biuro „farmy trolli” w Sankt Petersburgu [+VIDEO]

Zobacz także: Ukraina rekrutuje armię trolli internetowych

wirtualnemedia.pl / niezalezna.pl / polradio.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
34 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • lp
   lp :

   @banderapadlina Cześć, ciekawe czy ktoś, a jeżeli to ilu spośród nas (hi, hi) znajdzie się na tej „liście”? Tak na poważnie, lista 80 tys. (!) płatnych trolli to lipa i pewnie nigdy nie wyjdzie na światło dziennego bo jej po prostu nie ma. Takiej skali werbunku nie da się utrzymać w tajemnicy i już dawno by było o tym wiadomo.

 1. Kasper1
  Kasper1 :

  Babci sr….e. Zabawnie to będzie jak ujawniona zostanie lista paru tysięcy trolli Petro Tymy czyli Związku Ukraińców w Polsce oraz jego agend jak słynny ostatnio „Otwarty Dialog” czy Towarzystwo Ukraińskie Kuprianowicza. Tak naprawdę to do listy takich płatnych trolli należałoby notabene dodać naszych „rodzimych”, dyspozycyjnych „dziennikarzy”, obrońców majdanowej Ukrainy oraz „demaskatorów” Putina i Rosji jak np. Żakowski, Piątek, Lis czy wspomniany Kietliński i wielu, wielu innych pismaków na wyścigi POPiS-ująch o tym, o czym ich „pan” sobie zażyczy … .

    • Tutejszym
     Tutejszym :

     Śledzić to ja nie mam czego i kogo.
     Temat jest gorący, ruskich trolli z podpaloną kitą w tym temacie i gronie sporo.
     Jak do tej pory to mogę powtórzyć za @zinstudio:
     „na liście będzie cała rzesza komentujących na Kresy.pl łącznie z redakcją? czy raczej odwrotnie w ramach rosyjskiej dezinformacji podane zostaną nazwiska przeciwników Moskwy [?]!”
     Moim zdaniem nie ma i nie będzie żadnej takiej listy, zwykła podpucha dla wywołania sraczki.
     A ty @lp nie wpieprzaj się kiedy mądrzejszy i kumaty prawi, poczytałem sobie Jego posty…

     • lp
      lp :

      @Tutejszym Każdy ma prawo do własnej opinii o czyichś wypowiedziach i tak jest też w przypadku @zinstudio. Nie będę rozwijał tematu bo każdy może je przeczytać i wyrobić sobie zdanie. Ja bym tylko zwrócił uwagę, że to nie Rosja ma pretensje do naszych granic, to nie rosyjski ambasador szalał gdy nowelizowano ustawę o IPN, to nie rosyjska Duma uchwaliła 447 act, który jest narzędziem do ograbienia Polaków z 65 mld USD, to nie rosyjskie wojsko przebywa w Polsce i to nie Rosja pierwsza rozpoczęła wojnę handlową z Polską wbrew naszym żywotnym interesom. Nie jestem naiwny i wiem, że Rosja bardzo chętnie wzięła by nas pod „swoje skrzydła”, wszak jak powiedział Stalin: Polska jest zbyt cenną zdobyczą aby z niej rezygnować. Jednak obecnie jesteśmy zdominowani przez USA i Izrael a nie Rosję. Przykładów ostatnie trzy lata dostarczyły aż nadto, gdy polską rację stanu poświęcano bez mrugnięcia okiem dla obcych interesów a nasi pseudo dyplomaci latali jak z pieprzem w () za ocean i na bliski wchód. Dlatego trafia mnie gdy ktoś z uporem godnym lepszej sprawy deprecjonuje wszystko co związane z Rosją, wyzywa od „cuchnących onuc”, widzi tylko ” smród, brud i ubóstwo, bylejakość, korupcję i degrengoladę”, a nie widzi drugiej strony medalu, jak np. bezczelnej i prowokacyjnej polityki USA, która w chociażby w ostatnich latach rozpętała tyle wojen a teraz czyni przygotowania do kolejnej, tym razem w Wenezueli. O „braciach” rezunach zza rzeki nie wspomnę bo te awanse czynione ukraińcom przez pisiatych to zwykła paranoja a nie polityka zagraniczna. Więcej nie chce mi się pisać bo wyrok już zapadł i mam nie „wpieprzać się kiedy mądrzejszy i kumaty prawi” , czego jednak obiecać nie mogę bo tak mam. Mimo tego, życzę zdrowia i miłego weekendu.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      Określenie @zinstudio jako „banderowska szuja” nijak ma się do mojej wyceny Jego postów.
      Ruskich i banderowskich szui na tym Portalu nie brak, ale zamilczę w trosce o poziom dyskusji.
      Pańskie wywody moim zdaniem nijak się mają do tematu dyskusji o ilości trolli w Polsce.
      Ruski troll zawsze bezwzględnie chwali politykę Rosji i pluje na USA.
      My jesteśmy między Scyllą i Charybdą, ja znając z autopsji „słodycz” życia w Rosji,
      bezwzględnie wybieram warunki i poziom życia panujące na Zachodzie.
      Ruski troll jest bezwzdlędnym wrogiem Polski i Polaków, kara za tą zdradę powinna być sroga.
      Po Pańskich wzniosłych słowach spodziewam się przeprosin Pana @zinstudio.
      A GDYBY RZECZYWISTYCH RUSKICH TROLLI, W PĘCZKACH, ODESŁAĆ DO ROSJI?

     • lp
      lp :

      @Tutejszym Nie będę przepraszał kogoś kto nazwał Kresy.pl rosyjską „tubą propagandową na Polskę”. Obraził grono czytających i piszących na tym portalu oraz redakcję. Kresy są odtrutką na kłamliwą propagandę oficjalnych mediów a dotyczącą stosunków z krajem zza rzeki i nie tylko. Gdyby były rosyjską tubą, to od strony finansowej miały by się bardzo dobrze jak inne portale czy telewizje robiące ludziom wodę w mózgu na zlecenie zagranicznych mocodawców.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      Podaj: Kiedy i gdzie @zinstudio nazwał Kresy.pl rosyjską „tubą propagandową na Polskę”.
      @Gaetano jako pracownik rosyjskiej firmy propagandowej kłamie urzędowo.
      Może rzygnąć obelgami i kłamstwami, taka już jest jego ruska natura.
      Celem je3go jest zniechęcić, wyzwać i wypłoszyć oponentów.
      Swoim istnieniem obraża pojęcie i słowo : „Rosjanin”, to taka propagandowa kreatura.
      Ale Ciebie @lp uważam za całkiem inny sort człowieka.
      Być możne pomyliłeś osoby w temacie „80 tysięcy płatnych trolli mieszkających w Polsce”.
      Nasza dyskusja powinna opierać się o fakty możliwe do podania i sprawdzenia.
      Pozdrawiam Ciebie.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @lp Teraz ja z kolei jestem zmuszony przeprosić Pana.
      Nastąpiła pomyłka w moich notatkach z dyskusji z Panem @zinstudio i Panem lp @lp.
      https://kresy.pl/publicystyka/w-minionym-roku-portal-kresy-pl-stracil-dwoch-pracownikow/

      Komentarz z 4 lutego 2019 20:25 brzmiał następująco:
      „zinstudio @zinstudio:
      Czyli potwierdza się, że Rosja ledwo zipie i jest na skraju upadku, skoro nie ma pieniędzy aby utrzymywać swoją tubę propagandową na Polskę.
      4 lutego 2019 20:25”

      To ja dokładnie podpisuję się pod słowami Pana @zinstudio.
      Jestem Polakiem, mój ród od wieków szczycił się swoją polskością.
      Polski interes narodowy zawsze był i jest naszą nadrzędną wartością.
      Upowską Ukrainę oceniam dokładnie tak samo jak imperialną Rosję.
      Oba te twory są zagrożeniem dla naszego kraju.
      Wierzę w możliwość wyplenienia banderyzmu na Ukrainie, jeżeli nie to nie ma ona przyszłości.
      Rosja uzna tylko naszą siłę, wrogiem naszej niezawisłości będzie zawsze.
      W 1945 rosja nas nie wyzwoliła tylko zniewoliła, starała się upodlić naszą moralność i duszę.
      Rosja od zawsze doktrynalnie traktuje nas jako wroga.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Dobre te jednowersowce, w stylu centurii żyda Nostradamusa. Fakty i „Żelisław” – och cóż za wykwintny paradoks. Rozśmieszają mnie te żałosne uwagi o lp – lustrzana kopia tej ubeckiej metodologii, którą z kiepskim, jak się przekonałeś, skutkiem, usiłowałeś zastosować wobec mojej osoby na zasadzie antagonizmu, kiedy łajdacko nazwałeś jwu ruskim trolem. Masz tupet, rękami i nogami Żelisław, masz tupet.
      Mnie jednak zastanawia co innego u takich kreatur jak ty. Kompulsywna tęsknota do bycia zrozumianym, do posiadania przyjaciela, u kogoś kto ma tak haniebną przeszłość, wyrażoną choćby w słowach: „Miałem kolegę, jedynego syna, którego ojciec samotnie wychowywał. Tak bardzo chciałem żeby został moim przyjacielem. To on ochrzcił mnie dwuznaczną ksywą 'Chys Litrusek' ” – jakież to znamienne i poetyckie, nieprawdaż? „Obraża pojęcie i słowo: „Rosjanin” ” – niezłe to, i pisze to kryptobanderowiec, który najchętniej ruskich by zbombardował, względnie posłużyłby się Polakami walczącymi przeciwko Rosjanom, wspierając tym samym swą stepową dzicz. Niedoczekanie. Z uporem maniaka wmawiasz polskim patriotom, wbrew oczywistym faktom, że „rzeczywistą władzę w ZSRR sprawowała grupa nadzoru złożona z Rosjan”. Pisałem ci swego czasu, że uwagi w rodzaju: „pracownik rosyjskiej firmy propagandowej” niespecjalnie mnie wzruszają. Szkolony ubek nie może kojarzyć inaczej niż w takich kategoriach. Na trzy zmiany tu piszą, oczywiście w podziemiach Kremla, za marne grosze, żałosny idioto. Cóż może innego wypluć taki bezzębny, sfrustrowany dziadyga?

      Nostalgia za dawnym, ubeckim systemem i w stosunku do najzagorzalszych wrogów polskości, to kwintesencja takich kanalii jak ty, sulek. Bo tylko antypolski bydlak może pisać o synu żydo bolszewickiego zbrodniarza, szechtera, używając pieszczotliwych zwrotów, jak „Adam”, czy „Adaś” (21.09.2015).
      Zaprzeczaj, wypieraj się rękami i nogami, dziadu. Ponure fakty są takie, Żelisław, że jesteś żydo-bolszewickim, płatnym konfidentem, ubeckim aparatczykiem, figurującym w teczkach IPN, i powtórzę, z tym pójdziesz do swego banderowskiego piekła.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @Gaetano To by było w temacie:”80 tysiecy trolli putina w Polsce.
      Aleśta ruskie trolle sraczki dostali, listy nie ma, sraczka wam w gaciach siedzi.
      I tak ma być do odwołania , ruska antypolska kreaturo.
      https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-moze-sie-rozpasc-ostrzega-byly-prezydent-tego-kraju/
      Stamtąd wziąłeś rusku „Adasia, Adama”, to poczytaj oszuście co jest tam napisane.
      Każdy z nas walczył o to, czego było mu brak.
      Polacy o wolność, ruskie gady o honor.
      Wolność już mamy, ruskie trolle honoru nigdy mieć nie będą.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Powtarzanie w koło Macieju i wmawianie tu na forum, że jest się Polakiem, to tylko wołanie na pustyni i nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Tysiąc razy możesz pleść, ale to na nic, adamiec, ukrze z pochodzenia. Akta IPN nie kłamią, a wiedza z nich płynąca jest jasna jak słońce. I co taki zdziwiony? Internet nie zapomina; przykre, ale prawdziwe. Nie spodobało się wspomnienie o „wujku” Adasiu, co chachle? Ależ czytam sobie i szykownie zacytowałem tylko pewien fragment, oczywiście dostępny w całości pod odnośnikiem i tak dalej, a ty zaraz: oszust; oj nieładnie Żelisław, nieładnie. Zatem puszysz się, dziadygo, zupełnie niepotrzebnie, i po co to… Prawda jak oliwa, zawsze na wierzch wypływa, czyż nie?

      Naprawdę to tragikomiczne, jak bolszewicki konfident i kryptobanderowiec absolutnie bez żenady majaczy o honorze. Ale żeby tak w dobrym tonie zakończyć, mam tu dla ciebie, banderowski rzygu, coś uroczego na dobranoc, taką miłą lekturę. Bonus nr 2, zanim wyżłopiesz swój kefir i założysz pampersa na noc. To na razie.

      „boruta @Boruta:

      Ten Tutejszym to tak tu ludziom okropnie nawymyślał, że mu się bliżej przyjrzałem. Zawsze broni ukraińskich nacjonalistów i banderowców. Napisał w zeszłym roku, że miał 72 lata. Powtarza, że nazywa się Zbigniew Adamiec. Pisał, że pracował w elektronice. Napisał też tak: “Chodzi o … dóbr osobistych rodziny Adamiec z Kowla, właścicieli restauracji na dworcu w Kowlu i innych faktów znanych Panu i innym Forumowiczom. Podawałem je w postach na tym portalu “: (21.02.2015 21:58). Zgadza się, to ten. Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej. Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek. ‘Sułek’, to po poprzedniej zmianie nazwiska. Adamiec to nazwisko jego matki. Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r. Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim. Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP. Tylko komunistów rekrutowano na politruków. W grudniu 1961 r. Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej zbrodniczej organizacji założonej przez wroga Polski gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL.
      Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem. Używał kryptonimu Żelisław. W SB był chwalony za gorliwość. Jako członek ZMS, czyli komunista, Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław wstąpil na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać lata studiów aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów. Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie. W związku z tym uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum. Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił. W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem. Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest przeciwko antysemityzmowi Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r. Na tzw. ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083. Więcej materiałów o Tutejszym jest publicznie dostępnych na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) z marca 2008 r.:

      http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf

      Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką haniebną przeszłość do ukrycia to powinno się ‘wsadzić mordę w kubeł’ i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach. Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to esbek, stalinowiec i komunista. Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim ukraińskim nacjonalistą. Pozwalam ten tekst kopiować i wklejać wszędzie bez potrzeby cytowania źródła”.
      https://kresy.pl/publicystyka/polacy-musza-przejac-kontrole-nad-wlasnym-panstwem-grzegorz-braun-dla-kresowpl/

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @Gaetano Słuchaj ruski agencie, wkrótce dobiorą wam się do tyłka.
      Zamiast jazdy po wybrzeżu będziesz siedział w swojej świetlanej Rosji.
      Czarno to dla ciebie ruski funkcjonariuszu widzę.
      W tej twojej podłej robocie nic nie jest stałe,
      nic nie jest pewne.
      Ruską aktualną agenturę na tym Forum czeka szczaw i mirabelki.
      Na chleb i wódkę zarobisz, na swoje zwykłe podłe życie.
      Przeczytałeś: https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-moze-sie-rozpasc-ostrzega-byly-prezydent-tego-kraju/
      Przeczytałeś, przeczytałeś, ale się nie przyznasz,taka ruska twoja natura

     • Gaetano
      Gaetano :

      Ach jakie to kapitalne, Żelisław, lubię to; czyżby nagle skoczyło ciśnienie? Nie trzęś się tak, bo ci szczęka do kefiru wpadnie. Cieszę się niezmiernie, że grzeczniutko przeczytałeś lekturkę. Biedaczyna myślał, że ktoś zapomniał, ojej… Jak widać, przypadły ci do gustu prymitywne tekściory kolegi Stefana; wielki przyjaciel banderii jest ci bliski, choć to żadne odkrycie. Tak się jednak złożyło, chachłaty dziadu, że nie ma z tego ani jednego, ani drugiego. Co mogłoby czekać w normalnym, dumnym państwie takiego bolszewickiego płatnego konfidenta, jak ty? Nikt tu nie ma wątpliwości, kryptobanderowcu. Dół i wapno. Co ty robiłeś, ach „walczyłeś”? Z Polakami, Żelisław. Tylko za pomocą wyszukanych narzędzi i innych brutalnych metod, parszywa kanalio. Ależ przeczytałem, sulek. Wszyscy przeczytali. Kto chce – dostęp do papierów ma. Od prawdy nie uciekniesz. W ramach bonusu przekazuję ci, wywłoko, bonus nr 3, kolejną porcję lektury.

      „boruta @Boruta:

      (Tutejszym) Zbigniew Sułek “Żelisław” ty czerwona świnio, sprzedawczyku, donosiłeś do SB na ludzi za forsę i teraz rzygasz kałem na forach! Upatrzyłeś tu sobie cztery ofiary i czepiasz ich się za nic i o byle co ty mendo, parszywy kundlu, ty żmijo ubowska. Żeby wszyscy ludzie wiedzili kim jesteś komuchu, powtórzę co o tobie wiadomo w Instytucie Pamięci Narodowej, ty przestępco przeciwko Narodowi Polskiemu. Chodziłeś z innymi komuchami z Kasprzaka bić polską młodzież. Nie różnisz się niczym od gestapowców, ty lokaju Sierowa, stalinowska szujo. Tutejszym to tak tu ludziom nawymyślał, że mu się bliżej przyjrzałem. Zawsze broni ukraińskich nacjonalistów i banderowców. Napisał w zeszłym roku, że miał 72 lata. Powtarza, że nazywa się Zbigniew Adamiec. Pisał, że pracował w elektronice. Zgadza się, to ten. Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej. Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek. ‘Sułek’, to po poprzedniej zmianie nazwiska. Adamiec to nazwisko jego matki. Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r. Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim. Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP. Tylko komunistów rekrutowano na politruków. W grudniu 1961 r. Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej zbrodniczej organizacji założonej przez wroga Polski gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL. Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem. Używał kryptonimu Żelisław. W SB był chwalony za gorliwość. Jako członek ZMS, czyli komunista, Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław wstąpil na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać lata studiów aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów. Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie. W związku z tym uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum. Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił. W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem. Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest przeciwko antysemityzmowi Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r. Na tzw. ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083. Więcej materiałów o Tutejszym jest publicznie dostępnych na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) z marca 2008 r.: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką haniebną przeszłość do ukrycia to powinno się ‘wsadzić mordę w kubeł’ i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach. Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to esbek, stalinowiec i komunista. Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim ukraińskim nacjonalistą. Pozwalam ten tekst kopiować i wklejać wszędzie bez potrzeby cytowania źródła
      22 czerwca 2015 23:32″

     • Gaetano
      Gaetano :

      Ach, byłbym zapomniał. Taki drobny bonus sprzed paru lat.

      „boruta @Boruta:

      Votum_separatum:
      07.09.2014 15:25

      … Tutejszym to taka zakała tego tego forum. Widać ewidentnie że jest USraelskim agentem. Większość jego wpisów jest tak pełna kłamstw, że rzadko kiedy można przejść obok tego obojętnie. Tutejszym i Uri Tennenbaum reprezentują opcję żydobandreowską, czyli rozwiązanie konfliktów na korzyść żydostwa za pomocą cudzych rąk, w tym wypadku nacjonalistów ukraińskich. Stąd z jednej strony ujadanie przeciwko tym którzy stoją na drodze interesowi żydowskiemu (powstanie Noworosji), a z drugiej krytyka i próba pacyfikacji wszelikich możliwych rozwiązań odzyskania przez Polskę ziem utraconych. Tutejszym i Tennenbaum nienawidzą patriotów. To zwolennicy nadawania jak najszerszych praw mniejszościom tak aby przynosiło to szkodę Polakom i jak największego propagowania idei regionalizmów i tendencji odśrodkowych. … – ma pan do czynienia z agentem lub szaleńcem o wyjątkowo szkodliwej mentalności”. (21 lipca 2016 03:44)

     • Gaetano
      Gaetano :

      Troska to taka gospoda w Pradze. No cóż, przytrafiła ci się po długim czasie przyjazna dusza, dziadu, i w euforii zamerdałeś ogonkiem. Tanim, ubeckim chwytem próbowałeś obrócić kota ogonem i perfidnie substytutować przeprosiny – impertynencja ubecji w każdym calu, której przecież nie można się dziwić.
      Wspomniano, żebyś przestał kwiczeć, i znów nie posłuchałeś. Te, poważnie kojarzyłeś, że bezkarnie możesz sobie tu lżyć patriotów na Forum i nie tylko, wydaje ci się, że jesteś znów za biurkiem wśród pejsatych kumpli? Widzisz, tak się złożyło, że po prostu nie ma kim pomiatać, a do tej roli nadajesz się doskonale. Byłoby miło; zakładam, że nie będziesz miał nic przeciw.