Pierwszy z zamówionych przez LOT nowoczesnych, pasażerskich samolotów wąskokadłubowych Boeing 737 MAX 8 przyleciał do Warszawy.

Pierwszy Boeing 737 MAX 8 w barwach polskiego przewoźnika narodowego wylądował w sobotę na Lotnsku im. F. Chopina w Warszawie około godziny 14. “To najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata” – relacjonuje telewizja Polsat News.

Samolot przyleciał do Warszawy prosto z fabryki Boeinga w USA. LOT chce wykorzystywać nową maszynę do obsługiwania połączeń na krótkie i średnie odległości. Już od przyszłego tygodnia, jak twierdzi Polsat News, samolot rozpocznie obsługę trasy Warszawa-Londyn. Producent reklamuje maszynę jako cichszą od jakiegokolwiek innego dużego samolotu pasażerskiego. Nowoczesne silniki mają być aż o 40% cichsze. MAX 8 ma być także znacznie wydajniejszy – zużywać o 15% paliwa mniej niż Boeing B737 NG. Na pokładzie nowej maszyny LOT będzie mogło zasiąść 186 pasażerów w klasie biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Pokładowa kuchnia jest wyposażona w piekarniki konwekcyjne, chłodziarki i ekspres do kaw.

LOT zamówił łącznie sześć samolotów tego typu. Kolejny ma przylecieć do Warszawy już w grudniu. Będzie obsługiwał loty do Londynu i Madrytu. Kolejne trzy maszyny przylecą do Polski w zeszłym roku, a w roku 2019 LOT przejmie ostatni z zamówionych samolotów. Wiadomo, że jedna z tych maszyn zostanie przeznaczona także do odbywania lotów między Warszawą, Wrocławiem, Poznaniem, Gdańskiem i Krakowem a Tel Awiwem. Nowoczesne samoloty ruszą także z Warszawy do Astany, Wiednia, Amsterdamu, Paryża, Frankfurtu, Barcelony, Moskwy, Tbilisi i Kijowa.

Polsat News przypomina, że w 2012 r. LOT jako pierwszy przewoźnik w Europie wprowadził do użycia jedne z najnowocześniejszych samolotów szerokokadłubowych – Boeing 787 Dreamliner. LOT wykorzystuje  cztery Boeingi 737-800 NG i trzy  Boeingi 737-400 Classic. Na początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 19 tras, m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu. Do 2020 r. nasz narodowy przewoźnik chce przewozić 10 mln pasażerów rocznie, czyli dwa razy więcej niż w 2016 r.

Czytaj także: LOT zaprezentował Dreamlinera, który upamiętnia cichociemnych [+FOTO]

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply