Siódmy Boeing 787 Dreamliner w flocie LOT-u upamiętnia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Komunikat LOT głosi, że jest to pierwszy z dwóch Boeingów w konfiguracji 787-8, które polski przewoźnik dostanie w sezonie letnim tego roku. W poniedziałek Dreamliner upamiętniający Cichociemnych rozpocznie obsługę najpopularniejszych tras LOT-u, w tym do Tokio, Nowego Jorku i Seulu – podała spółka.

Jako narodowy przewoźnik jesteśmy silnie związani z polską historią i tradycją – to zaszczyt uhonorować jednego z naszych flagowych Dreamlinerów symbolem walczących o niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej Cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej – powiedział prezes LOT Rafała Milczarskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy rejs LOT-i do Seulu i wizyta polskiej dyplomacji

Komunikat przypomina historię Cichociemnych którzy zasłużyli podczas II wojny światowej walką partyzancką i budowaniem ruchu oporu. Wykonali 483 operacji lotniczych, przerzucając do kraju między innymi 630 ton sprzętu bojowego. Ich walka za niepodległą Polskę i męstwo są nieocenione w znaczeniu dla współczesnej historii kraju. Znak Spadochronowy w kształcie spadającego do walki orła został umieszczony na kadłubie siódmego Dreamlinera LOT-u  – podał komunikat.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Od dziś Cichociemni wracają do naszej przestrzeni społecznej w szczególny sposób – każdy lot tego samolotu będzie przypominał i upamiętniał ich determinację i miłość do ojczyzny. Każdy lot będzie też oddaniem hołdu bohaterskim lotnikom pilotującym „dowożące” ich bombowce – powiedział z kolej prezes współpracującej z LOT-em Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Bogdana Rowińskiego.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPllLOT%2Fvideos%2F10154377456435938%2F&show_text=0&width=400″ width=”400″ height=”400″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

kresy.pl / rp.pl / facebook.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz