Centralny Instytut Badawczy Budowy Maszyn Precyzyjnych, część rosyjskiej korporacji technologicznej Rostec, dostarczył żołnierzom prawie 18 000 zestawów bojowych Ratnik, poinformowało biuro prasowe producenta w czwartek. Ratnik to system zaawansowanego sprzętu ochronnego i komunikacyjnego.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, Centralny Instytut Badawczy Budowy Maszyn Precyzyjnych, część rosyjskiej korporacji technologicznej Rostec dostarczył rosyjskiemu wojsku 18 000 zestawów bojowych Ratnik. Firma pochwaliła się, że z zamówienia wywiązała się przed czasem.

Ratnik to system zaawansowanego sprzętu ochronnego i komunikacyjnego. Zawiera ponad 60 elementów ochronnych i podtrzymujących życie oraz pozwala żołnierzowi na bieżąco otrzymywać informacje o sytuacji na polu walki. Ponadto Ratnik zawiera niezależny grzejnik, plecak, indywidualny filtr do wody, maskę przeciwgazową i zestaw medyczny.

„Prawie 18 000 zestawów bojowych zostało dostarczonych siłom zbrojnym i nie ma żadnych skarg” – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

„Pomimo wszystkich trudności związanych z pandemią i narzuconych ograniczeń, plan zamówień obronnych został zrealizowany przed terminem” – powiedział Bekhan Ozdojew, dyrektor przemysłowy Rostec ds. uzbrojenia i amunicji.

Zobacz też: Prezentacja pancerza przyszłości rosyjskiego żołnierz [+Video]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy w styczniu, kadeci rosyjskiej piechoty morskiej testowali na Dalekim Wschodzie najnowszą wersję modułowego systemu żołnierza Ratnik-ZK, przeznaczoną dla załóg czołgów i innych wozów bojowych.

Ćwiczono w warunkach dziennych i nocnych przy bardzo niskich temperaturach prowadzenie ognia z wozów opancerzonych do ruchomych celów, w trakcie ruchu transportera i przy krótkich postojach. Ćwiczono także np. ewakuację rannego z wozu bojowego czy zaistnienie awarii sprzętu na polu walki. Żołnierze twierdzą, że najnowsza odmiana Ratnika cechuje się większym komfortem użytkowania oraz lepszą ergonomią i ochroną.

Zobacz też: Rosyjska zbroja przyszłości ma nowy element – zegarek, który przetrwa wybuch jądrowy

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz