Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w czwartek na Twitterze o zwolnieniu pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, po tym jak wzięli udział w protestach proaborcyjnych i fotografowali się z transparentami „Żydzi też je*ią PiS”.

Jak poinformował w piątek na Twitterze Marek Magierowski, Ambasador RP w Izraelu, dwoje pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie zostało zwolnionych po tym jak wzięli udział w protestach proaborcyjnych i fotografowali się z transparentami „Żydzi też je*ią PiS”.

Zobacz też: Do holenderskiego parlamentu trafił projekt zakładający przymusową antykoncepcję dla części kobiet

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Ambasador zamieścił także w swoich mediach społecznościowych oświadczenie dotyczące incydentu.

„Przez ponad dwa lata byłem ślepy na ideologiczne czy też partyjne preferencje pracowników Ambasady RP oraz Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Interesowała mnie jedynie ich pracowitość i kreatywność w realizacji konkretnych projektów. Udało się zintegrować zespół, który pomimo różnic opinii pracował ramię w ramię realizując interesy Polski i promując jej dobry wizerunek w Izraelu” – napisał w oświadczeniu.

„Niestety, w ubiegłą środę doszło do naruszenia tej niepisanej umowy. Do wieczornej manifestacji pod budynkiem Ambasady RP w Tel Awiwie – krótkiej i przebiegającej pokojowo – przyłączyło się dwoje pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, jednostki posiadającej statut placówki dyplomatycznej i podległej bezpośrednio Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Oboje pozowali do zdjęć trzymając w rękach transparent z napisem: „Żydzi też je*ią PiS”.

Zobacz też: Te firmy wsparły proaborcyjne protesty

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zdaniem ambasadora pracownicy MSZ przekroczyli granicę dobrego zachowania, niezależnie od tego jaka partia byłaby w Polsce u władzy. Magierowski zaproponował członkom instytutu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W przypadku odmowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpocznie postępowanie zmierzające do dyscyplinarnego rozwiązania stosunku pracy, „zgodnie z właściwymi przepisami prawa”.

Kresy.pl/Twiterr

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz