Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w czwartek na Twitterze o zwolnieniu pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, po tym jak wzięli udział w protestach proaborcyjnych i fotografowali się z transparentami „Żydzi też je*ią PiS”.

Jak poinformował w piątek na Twitterze Marek Magierowski, Ambasador RP w Izraelu, dwoje pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie zostało zwolnionych po tym jak wzięli udział w protestach proaborcyjnych i fotografowali się z transparentami „Żydzi też je*ią PiS”.

Zobacz też: Do holenderskiego parlamentu trafił projekt zakładający przymusową antykoncepcję dla części kobiet

Ambasador zamieścił także w swoich mediach społecznościowych oświadczenie dotyczące incydentu.

„Przez ponad dwa lata byłem ślepy na ideologiczne czy też partyjne preferencje pracowników Ambasady RP oraz Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Interesowała mnie jedynie ich pracowitość i kreatywność w realizacji konkretnych projektów. Udało się zintegrować zespół, który pomimo różnic opinii pracował ramię w ramię realizując interesy Polski i promując jej dobry wizerunek w Izraelu” – napisał w oświadczeniu.

„Niestety, w ubiegłą środę doszło do naruszenia tej niepisanej umowy. Do wieczornej manifestacji pod budynkiem Ambasady RP w Tel Awiwie – krótkiej i przebiegającej pokojowo – przyłączyło się dwoje pracowników Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, jednostki posiadającej statut placówki dyplomatycznej i podległej bezpośrednio Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Oboje pozowali do zdjęć trzymając w rękach transparent z napisem: „Żydzi też je*ią PiS”.

Zobacz też: Te firmy wsparły proaborcyjne protesty

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem ambasadora pracownicy MSZ przekroczyli granicę dobrego zachowania, niezależnie od tego jaka partia byłaby w Polsce u władzy. Magierowski zaproponował członkom instytutu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W przypadku odmowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpocznie postępowanie zmierzające do dyscyplinarnego rozwiązania stosunku pracy, „zgodnie z właściwymi przepisami prawa”.

Kresy.pl/Twiterr
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz