Premier Węgier Wiktor Orban pogratulował Węgrom żyjącym w Obwodzie Zakarpackim na Ukrainie sukcesu w ostatnich wyborach samorządowych – poinformował w piątek Hungary Today. W całym regionie węgierska partia zdobyła 10,4 % poparcia.

Jak poinformował w piątek portal Hungary Today, premier Węgier pogratulował Węgrom mieszkającym w Obwodzie Zakarpackim na Ukrainie sukcesu w ostatnich wyborach samorządowych. W całym regionie węgierska partia zdobyła 10,4 % poparcia. W Berehowie, Zoltan Babiak otrzymał 72% głosów.

Zobacz też: Zełenski zwołał posiedzenie rady bezpieczeństwa. Ruch bezwizowy Ukrainy z UE zagrożony?

fot: zakarpattya.net.ua

Zobacz też: Węgry: Polak aresztowany pod zarzutem próby przemytu ludzi

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Węgierska społeczność na Zakarpaciu po raz kolejny pokazała siłę współpracy w głosowaniu 25 października – przekazał rzecznik premiera kraju.

Premier powiedział w swoim liście, że „wynik głosowania wyraźnie pokazuje, że Zakarpaccy Węgrzy są dumni ze swoich tysiącletnich korzeni i biorąc w swoje ręce przyszłość chcą się rozwijać jak Węgrzy w swojej ojczyźnie”.

„Uważam, że utrzymane i nowo zdobyte mandaty burmistrzów i parlamentów są ważną gwarancją kontynuacji projektów rozwojowych rozpoczętych na Zakarpaciu w ostatnich latach” – powiedział Orbán.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W dniu wyborów samorządowych strona węgierska wezwała mniejszość narodową mieszkającą na zachodzie Ukrainy do wsparcia „Węgierskiego Towarzystwa Kultury Zakarapacia”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy stwierdziło, że Węgry wtrącają się wewnętrzne sprawy swoich sąsiadów.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy głęboko ubolewa, że w ten oficjalny sposób Budapeszt bezczelnie potwierdził swoją bezpośrednią ingerencję w wewnętrzne sprawy Ukrainy i zadał podstępny cios konsekwentnym wysiłkom Ukrainy, by konstruktywnie rozwiązać problemy w stosunkach ukraińsko-węgierskich” – podała służba prasowa MSZ Ukrainy.

Kresy.pl/Hungary Today/Unian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz