Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wydały wspólne oświadczenie w sprawie filmu Ruderman Family Foundation.

W oświadczeniu można przeczytać: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie stanowczo potępia film Ruderman Family Foundation. Padają w nim słowa „Polish Holocaust” – „Polski Holokaust”, na które to określenie nigdy się nie zgodzimy. Jest kłamliwe i szkodliwe. My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści. Zażądaliśmy także od Youtube i Facebooka usunięcia go jako wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd.

Pod oświadczeniem podpisali się przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce Lesław Piszewski, Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Anna Chipczynska i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Na stronie neverdeny.org, umieszczono petycję do amerykańskiego rządu można zobaczyć logo fundacji Ruderman Family Foundation. Hasło jakie umieszczono na stronie brzmi: Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi. Ruderman Family Foundation to prywatna fundacja założona w 2002 roku w Bostonie, działająca zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Izraelu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na stronie umieszczono również film, w którym bohaterowie oświadczają: Pójdę za to do więzienia; zamkną mnie za to, co zaraz zrobię; polskie więzienie dziś już mnie nie przestraszy. Dodają także: Polski Holokaust.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz