Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wydały wspólne oświadczenie w sprawie filmu Ruderman Family Foundation.

W oświadczeniu można przeczytać: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie stanowczo potępia film Ruderman Family Foundation. Padają w nim słowa „Polish Holocaust” – „Polski Holokaust”, na które to określenie nigdy się nie zgodzimy. Jest kłamliwe i szkodliwe. My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści. Zażądaliśmy także od Youtube i Facebooka usunięcia go jako wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pod oświadczeniem podpisali się przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce Lesław Piszewski, Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Anna Chipczynska i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Na stronie neverdeny.org, umieszczono petycję do amerykańskiego rządu można zobaczyć logo fundacji Ruderman Family Foundation. Hasło jakie umieszczono na stronie brzmi: Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi. Ruderman Family Foundation to prywatna fundacja założona w 2002 roku w Bostonie, działająca zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Izraelu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na stronie umieszczono również film, w którym bohaterowie oświadczają: Pójdę za to do więzienia; zamkną mnie za to, co zaraz zrobię; polskie więzienie dziś już mnie nie przestraszy. Dodają także: Polski Holokaust.

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz