Saakaszwili otrzymał trzyletni zakaz wjazdu na Ukrainę

Adwokaci Saakaszwiliego poinformowali, że polityk został ukarany zakazem wjazdu za naruszenie ukraińskich przepisów pobytowych.

Zakaz wjazdu został wydany przez Straż Graniczną Ukrainy. Były prezydent Gruzji twierdzi jednak, że decyzja w tej sprawie została podjęta przez jego największego przeciwnika politycznego, prezydent Petro Poroszenko. Wydalił mnie z kraju oszalały kombinator, który boi się, że on i jego banda będą przegnani od koryta – napisał Saakaszwili na Facebooku.

Ta władza już się skończyła, a ja wrócę do domu na Ukrainę bardzo szybko, o wiele wcześniej niż za trzy lata. Może przyniosę Petrowi Ołeksijowyczowi (Poroszence) paczkę do więzienia na pamiątkę lat studenckich, nie jestem pamiętliwy” – zapowiedział były gruziński prezydent, odnosząc się do wspólnych studiów w kijowskim uniwersytecie.

ZOBACZ TAKŻE: Saakaszwili nie będzie prosił o azyl w Polsce. „Ekstradycja do Gruzji? Nie rozśmieszajcie mnie!”

Zastępca komendanta Straży Granicznej Ukrainy Wasyl Serwatiuk oświadczył w piśmie przekazanym obronie Saakaszwilego, że były gruziński prezydent wjechał on na Ukrainę nielegalnie, a sąd odrzucił jego wniosek o ochronę prawną przed ekstradycją do Gruzji. Readmisja Saakaszwilego została przeprowadzona według standardowej procedury – tłumaczy dokument.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były prezydent Gruzji został wydalony z Ukrainy 12 lutego i odesłany do Polski, która była ostatnim krajem, w którym przebywał przed wjazdem.

Kresy.pl / interia.pl / unian.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz