W rocznicę wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej w pobliżu rosyjskiej ambasady w stolicy Niemiec został zaprezentowany zniszczony rosyjski czołg.

Jak przekazał portal Militarnyj, w rocznicę wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej w pobliżu rosyjskiej ambasady w stolicy Niemiec został zaprezentowany zniszczony rosyjski czołg.

Zniszczony na Ukrainie czołg podstawowy T-72 został przetransportowany przyczepą i około godziny 4 rano 24 lutego został umieszczony w pobliżu ambasady rosyjskiej.

Zdjęcie z rosyjskim sprzętem opublikował niemiecki dziennikarz Wieland Giebel.

Dziś rano ambasador Ukrainy w Niemczech Ołeksij Makiejew również opublikował zdjęcie czołgu jadącego ulicami Berlina.

Zniszczony rosyjski czołg będzie stał przed ambasadą przez cały weekend.

Bild podaje, że nad dostawą czołgu do Berlina pracowano od kilku miesięcy, w szczególności z powodu sporów z lokalnymi władzami i społecznością miasta.

Zobacz też: Rosyjskie czołgi dotarły do Warszawy. Wystawa na Placu Zamkowym [+FOTO]

Wcześniej minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział, że Ukraina wysłała zniszczone czołgi armii rosyjskiej na wystawę do krajów sojuszniczych. Czołgi trafiły do Niemiec, Litwy, Łotwy i Estonii.

Kresy.pl/Mil.in

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Żenada. Już kiedyś idioci zmieniali nazwy ulic, żeby dopiec Ruskim, ośmieszając przede wszystkim samych siebie. Teraz nowy cyrk. Rosjanie postawią przed ambasadą Niemiec zniszczony hitlerowski czołg z napisem: “A miało nie być więcej faszyzmu”. Byłaby to właściwa reakcja na wygłupy szwabów.