Władze w Berlinie nie zgodziły się na wystawę zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego

Władze berlińskiej dzielnicy Mitte nie zgodziły się na wystawę zniszczonego na Ukrainie rosyjskiego sprzętu wojskowego. Wywołało to oburzenie wciąż obecnego na placówce w Berlinie ukraińskiego ambasadora Andrija Melnyka.

Jak podaje ukraiński portal Strana.ua, powołując się na Sueddeutsche Zeitung, władze dzielnicy Mitte argumentowały swój sprzeciw wobec wystawy faktem, iż w zniszczonych pojazdach prawdopodobnie zginęli ludzie, co czyni ją niestosowną.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ponadto taka wystawa, zdaniem władz dzielnicy, może wpływać na „interesy polityki zagranicznej Republiki Federalnej Niemiec”.

Brak zgody na pokazanie zniszczonego rosyjskiego sprzętu wywołał oburzenie ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka, który wciąż przebywa na placówce pomimo odwołania.

„Ta odmowa to prawdziwy skandal! Apeluję do burmistrz Franziski Giffey i administracji dzielnicy Mitte o anulowanie tej dziwnej decyzji i zezwolenie na wystawę czołgów w Berlinie. To będzie oznaczać prawdziwą solidarność z Ukrainą” – napisał dyplomata w czwartek na Twitterze.

Przypomnijmy, że zniszczony na Ukrainie rosyjski sprzęt wojskowy był już eksponowany m.in. na Placu Zamkowym w Warszawie. Wystawa była efektem porozumienia pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów a ministerstwem obrony Ukrainy i nosiła nazwę „Niezwyciężona armia”. Na wystawie można było zobaczyć między innymi czołg T-72 oraz samobieżną haubicę kalibru 152 mm.

Kresy.pl / strana.today

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • mayo
      mayo :

      Ruscy to wrogowie. Jak widać Ruscy nadal napadają na sąsiadów, dla tego do NATO wstępują nawet Finowie i Szwedzi, którzy byli neutralni w czasach nawet największych kryzysów zimnej wojny. Trudno się dziwić że właściwie wszystkie Europejskie kraje sąsiadujące z Rosją są już w NATO. Rosja (dawniej ZSRR) to agresywne państwo które nie cofnie się przed napaścią na inne narody. Na szczęście udało się wygonić Ruskiego okupanta z mojego kraju.