Zatrzymano kolejne ciężarówki, którymi nielegalnie próbowano wwieźć do Polski odpady

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) udaremnili wwóz do Polski bez odpowiedniego zezwolenia trzech ciężarówek pełnych odpadów. Kierowcy okazali do kontroli dokumenty z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rodzaju odpadów.

We wtorek lubuscy inspektorzy ITD prowadzili działania polegające na kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów. Akcję prowadzono na drogach w pobliżu byłych przejść granicznych w Świecku i Olszynie, gdzie w ciągu kilku godzin skontrolowano 214 pojazdów, z których 7 pojazdów przewoziło odpady.

Okazało się, że spośród wspomnianych siedmiu transportów, w trzech przypadkach ujawniono, że były to próby nielegalnego wwozu odpadów do Polski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Kontrola wykazała, że przewożone były odpady, których wwóz do Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia. Kierowcy natomiast okazali do kontroli dokumenty, w których wpisano odpady, których wwóz nie jest objęty obowiązkiem uzyskania zezwolenia – relacjonują funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Zatrzymane pojazdy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS i inspektorów Inspekcji Ochrony Środowiska na specjalnych parkingach. Prowadzone będą dalsze czynności w zakresie nielegalnego wwozu odpadów. Odbiorcom oraz przewoźnikom grożą wysokie kary pieniężne. Dotyczy to również osób zarządzających całym procederem.

Przeczytaj: Na polskich wysypiskach płoną śmieci z Niemiec

W zeszłym roku do naszego kraju przywieziono legalnie z innych państw 434,4 tys. ton śmieci. To rekordowy poziom importu odpadów do naszego kraju.

Czytaj również: Próba przemytu nielegalnych odpadów z Niemiec

Tydzień temu na autostradzie A4 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej przechwycili transport 29 ton odpadów, które miały nielegalnie trafić z Niemiec do Małopolski.

Newslubuski.pl / witd.gorzow.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz