Próba przemytu nielegalnych odpadów z Niemiec

Firma chciała się pozbyć nielegalnych odpadów przykrywając je tym rodzajem śmieci podlegających wtórnemu wykorzystaniu, na których wwóz miała pozwolenie.

Policjanci zatrzymali w poniedziałek jadącą z Niemiec ciężarówką na autostradzie A1. Jak napisał portal radia RMF FM zatrzymanie nie było przypadkowe, bowiem policja dysponowała już wcześniej informacjami o tym, że ten przewóz może być wykonywany z naruszeniem prawa. Kontrola potwierdziła te informacje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W czasie sprawdzania ładunku okazało się, że pod górną warstwą składającą się ze śmieci zadeklarowanych w dokumentach przewozowych i dostarczanych do ich ponownego wykorzystania poprzez przetworzenie na paliwo alternatywne, znajdowały się odpady komunalne. Ponieważ firma nie miała zezwolenia na wwóz do Polski tego rodzaju śmieci ciężarówka została zatrzymana na postoju. Wraz z ładunkiem powróci do Niemiec.

Polskie służby coraz częściej wykrywają przypadki przemytu śmieci do Polski. Rośnie jednak także ich legalny wwóz. W 2018 roku do Polski przywieziono z innych państw 434,4 tys. ton śmieci, co było rekordowym poziomem, trzykrotnie wyższym niż w roku 2015. 

rmf24.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz