Próba przemytu nielegalnych odpadów z Niemiec

Firma chciała się pozbyć nielegalnych odpadów przykrywając je tym rodzajem śmieci podlegających wtórnemu wykorzystaniu, na których wwóz miała pozwolenie.

Policjanci zatrzymali w poniedziałek jadącą z Niemiec ciężarówką na autostradzie A1. Jak napisał portal radia RMF FM zatrzymanie nie było przypadkowe, bowiem policja dysponowała już wcześniej informacjami o tym, że ten przewóz może być wykonywany z naruszeniem prawa. Kontrola potwierdziła te informacje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie sprawdzania ładunku okazało się, że pod górną warstwą składającą się ze śmieci zadeklarowanych w dokumentach przewozowych i dostarczanych do ich ponownego wykorzystania poprzez przetworzenie na paliwo alternatywne, znajdowały się odpady komunalne. Ponieważ firma nie miała zezwolenia na wwóz do Polski tego rodzaju śmieci ciężarówka została zatrzymana na postoju. Wraz z ładunkiem powróci do Niemiec.

Polskie służby coraz częściej wykrywają przypadki przemytu śmieci do Polski. Rośnie jednak także ich legalny wwóz. W 2018 roku do Polski przywieziono z innych państw 434,4 tys. ton śmieci, co było rekordowym poziomem, trzykrotnie wyższym niż w roku 2015. 

rmf24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz