Putin zapowiada wymianę jeńców z Ukrainą

Prezydent Rosji oświadczył, że negocjacje w sprawie wymiany jeńców z Ukrainą są na ukończeniu. Wymiana będzie według zapowiedzi Putina masowa.

Putin występował w czwartek na sesji Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku gdzie między innymi odpowiadał na pytania uczestników zgromadzenia. Rosyjskiego prezydenta zapytano właśnie o kwestie jeńców pojmanych w czasie konfliktu na Ukrainie. „W kwestii wymiany [jeńców]: myślę, że ona będzie dostatecznie duża, masowa i to byłoby dobrym krokiem naprzód, w stronę normalizacji” – powiedział rosyjski prezydent.

Putin twierdził, że negocjacje w sprawie wymiany jeńców są już bardzo zaawansowane. „Wychodząc od pojącia człowieczeństwa zbliżamy się do finalizacji rozmów, które prowadzimy między innymi w z oficjalnymi władzami, tak więc myślę, że w najbliższym czasie to się stanie wiadome” – powiedział rosyjski przywódca. Putin powiedział przy tym, że szef ukraińskiej partii Platofrma Opozycyjna – Za Życiem, Wiktor Medwedczuk, który był obecny na Wschodnim Forum Ekonomicznym, będzie go „męczyć w tej kwestii”. „Wiem, że on szczególnie przeżywa kwestię kilku figurantów, którzy znajdują się w miejscach odosobnienia w Federacji Rosyjskiej” – powiedział Putin.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Lokator Kremla twierdził, że dąży właśnie do normalizacji relacji z Ukrainą. „Myślę, że w historycznej perspektywie to niechybnie zajdzie. I mam na myśli pełną normalizację stosunków ponieważ my jesteśmy dwoma częściami jednego i tego samego narodu, jak wielokrotnie o tym mówiłem” – podsumował Putin.

Czytaj także: Rząd Białorusi przygotował program działań na rzecz integracji z Rosją

tass.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz