Śmigłowiec z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim na pokładzie miał “twarde lądowanie” – podały w niedzielę irańskie media.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni. Irańskie media państwowe poinformowały o “twardym lądowaniu” śmigłowca, na pokładzie którego podróżował prezydent Iranu. Na pokładzie znajdowali się także m.in. minister spraw zagranicznych Hossein Amir Abdollahian oraz gubernator wschodniego Azerbejdżanu Malik Rahmati.

Irańskie media i telewizja państwowa nie podały żadnych informacji na temat stanu Raisiego – zwraca uwagę AP.

Informacje o zdarzeniu potwierdził na antenie państwowej telewizji Iranu minister spraw wewnętrznych Ahmad Vahidi. Poinformował, że na miejsce udają się ekipy ratunkowe, lecz mają problem z dotarciem do celu ze względu na trudne warunki pogodowe.

Prezydencki konwój miał składać się z trzech śmigłowców. Dwa pozostałe, które przewoziły ministrów i niższych rangą urzędników, dotarły do celu. Powodem zdarzenia miały być m.in. złe warunki pogodowe. Prezydent Raisi wracał z ceremonii otwarcia tamy na granicy Iranu z Azerbejdżanem.

Półoficjalna agencja informacyjna Fars wezwała Irańczyków do modlitwy za Raisiego, a telewizja państwowa transmitowała modlitwy o jego bezpieczeństwo.

Zachodnie agencje prasowe zwracają uwagę, że niektóre doniesienia irańskich mediów na temat tego zdarzenia są sprzeczne.

Czytaj także: Iran ostrzega Izraelczyków, że uzyska broń jądrową

apnews.com / reuters.com / en.irna.ir / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply