Jeśli nie ogarniemy migracji, to grozi nam upadek Schengen, potem Unii Europejskiej – uważa wiceszef MSWiA Maciej Duszczyk.

We wtorek rano wiceminister Maciej Duszczyk był gościem Radia ZET. Wypowiadał się na temat imigracji. “Nowa Komisja Europejska natychmiast do roboty, żeby poprawiać pakt migracyjny, zarządzanie migracjami w Europie, bo konsekwencje tego braku zarządzania mogą być bardzo duże” – oświadczył.

Jak dodał, “jeśli nie ogarniemy się z tym bardzo szybko, to w pewnej perspektywie może nam grozić wprowadzenie kontroli granicznych na poszczególnych granicach i będzie to pierwszy sygnał do odejścia od Strefy Schengen”.

“Jeśli nie ogarniemy migracji, (…) jeśli Schengen nam pada, argumentów za UE jest coraz mniej i w pewnej perspektywie UE może się rozpaść” – kontynuował wiceszef MSWiA.

Zdaniem Duszczyka, to realny scenariusz w perspektywie 15-20 lat.

W rozmowie poruszono też kwestię incydentu na przejściu granicznym w Osinowie Dolnym, gdzie niemiecka policja wysadziła po stronie polskiej rodzinę migrantów z Bliskiego Wschodu.

Czytaj: Dyskusja o imigracji. Dziennikarka TVP Info uważa, że “zagrożeniem są biali obywatele”

Wiceszef MSWiA ujawnił, że w poniedziałek Niemcy przyznali, że to było naruszenie procedur, które obowiązują. Jak dodał, “przeprosili”, deklarując, że natychmiast wprowadzają system naprawczy u siebie. List z wyjaśnieniami w tej sprawie miał przesłać również szef policji z Berlina.

“Policjanci byli bardzo mało doświadczeni, bo ci doświadczeni zabezpieczają dziś euro. Prawdopodobnie nie znali procedury i zrobili to, co zrobili. Absolutnie wypadek przy pracy” – stwierdził Duszczyk.

Wyraził opinię, że to był “całkowicie jednostkowy przypadek, który nigdy nie może się powtórzyć”.

Zobacz także: “2129 zł kieszonkowego dla imigrantów w Polsce, zakwaterowanie i wyżywienie”. Burza wokół zapisów unijnej dyrektywy

wiadomosci.radiozet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply