Mobilizacja wojskowa została zawieszona w Donieckiej Republice Ludowej – powiedział jej szef Denis Puszylin na antenie kanału Rossija 24.

„Udało osiągnąć się cele, które w zasadzie były celem kampanii mobilizacyjnej” – wyjaśnił Puszylin.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szef DRL dodał, że władze republiki zamierzają zaangażować się w „budowanie komponentu cywilnego”. „Operacja trwa, wyzwolenie kolejnych miejscowości jest w toku” – powiedział Puszylin.

Przedstawiciel DRL Eduard Basurin zapowiedział, że kwestia Mariupola zostanie rozwiązana w negocjacjach rosyjsko-ukraińskich. Według niego pozwoli to uniknąć dużej liczby ofiar.

Jak pisaliśmy, 19 lutego przywódcy separatystycznych republik ludowych w Donbasie ogłosili powszechną mobilizację, żeby „powstrzymać agresję Kijowa”.

Ostatecznie Władimir Putin oświadczył, że Rosja faktycznie uznała granice separatystycznych republik w Donbasie w granicach obwodów donieckiego i Ługańskiego.

Wcześniej pisaliśmy, że Władimir Putin pytany, co przyczyniłoby się do odprężenia w relacjach Rosji z Ukrainą i Zachodem, opowiedział się za „pewnym stopniem demilitaryzacji dzisiejszej Ukrainy”, przy czym najlepszym rozwiązaniem byłoby, jego zdaniem, zadeklarowanie się tego państwa jako neutralnego.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Rosjanie stracili 5,3 tys. ludzi i prawie 200 czołgów

Kresy.pl / rbc.ru / ria.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz