Odbędzie się debata na temat członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej – oświadczył w poniedziałek przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

To jest debata, która odbędzie się w każdym wypadku – powiedział Michel, cytowany przez agencję Reuters. Dodał, że UE ma już umowę stowarzyszeniową z Ukrainą, którą można jeszcze wzmocnić.

Informowaliśmy, że w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że “Ukraina jest jednym z nas i chcemy, by znalazła się w Unii Europejskiej”. “Mamy proces (zbliżania) z Ukrainą, czyli na przykład integrację rynku ukraińskiego z jednolitym rynkiem unijnym” – powiedziała.

Szefowa KE nie zasugerowała jednak, że będzie to szybka ścieżka akcesyjna, o którą apelował w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Podawaliśmy, że w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej przedstawiła pakiet kolejnych sankcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę. „UE po raz pierwszy sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego kraju” – oświadczyła.

Zobacz także: Prezydent i Premier RP za szybkim przyjęciem Ukrainy do UE

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply