W Chrząstawie Wielkiej zniszczono przykościelne figury dzieci fatimskich

Nieznany sprawca zniszczył figury dzieci fatimskich stojące przy kościele w Chrząstawie Wielkiej. Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 października.

Wandal potłukł figury dzieci fatimskich – Franciszka i Łucji – przy których odprawiane były przy nich nabożeństwa fatimskie, w których udział brali parafianie, wierni z okolicy i Wrocławia. Sprawca zniszczył także donice i kwiaty na terenie przykościelnym w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

„Dla mnie jako kapłana to oczywiste dzieło diabła, a czyimi rękami wykonane – tym już zajmie się policja, która podeszła do zgłoszonej sprawy profesjonalnie. Obok zdewastowanego terenu oraz pod plebanią znaleźliśmy puste butelki po wódce. Najbardziej boli mnie fakt, że panuje jakieś społeczne przyzwolenie na ataki na miejsca kultu – skomentował sytuację proboszcz ks. kan. Wiesław Ciesielski.

W ostatnim czasie w Polsce dochodzi do licznych profanacji i dewastacji obiektów związanych z katolicyzmem.

Według ministra Mariusza Kamińskiego tylko w ostatni weekend odnotowano 22 wtargnięcia na msze święte i 79 uszkodzeń elewacji. W związku z tymi incydentami zatrzymano 76 osób i wszczęto 101 postępowań. Część z profanacji udaremniona została przez członków Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości. Policja zabezpieczała 386 kościołów.

Szef MSWiA przekonywał, że w Polsce nie ma zgody państwa, ani społecznego przyzwolenia, na działania wymierzone w miejsca kultu religijnego. „Sprawcy tych aktów nie pozostaną bezkarni” – przekonywał.  Nie wspomniał przy tym o fizycznych atakach na osoby oddolnie organizujące się w celu ochrony kościołów.

Oprócz tego zdewastowano m.in. pomnik Ronalda Reagana w Warszawie, a także pomnik 15 Pułku Ułanów w Poznaniu. Hasło „Zabić księży” pojawiło się na krzyżu na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu na Zaspie w Gdańsku. Feministyczną symbolikę umieszczono również na pomniku poświęconym pamięci Węgierskich Honwedów, którzy udzielali pomocy i wsparcia uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Kresy.pl 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz