Rosja uważa, że Ukraina może przerzucić na Białoruś dywersantów w celu obalenia Łukaszenki - powiedział w środę rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Michaił Galuzin. (więcej…)

Śląscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni wpadli chwilę po tym, jak na parkingu przy MOP-ie włamali się do samochodu, którego kierowca zatrzymał się, by zrobić przerwę w podróży. Okazuje się, że podobnych kradzieży mają już na swoim koncie więcej. 40-latkowi i jego o 3 lata starszemu wspólnikowi grozi nawet 10 lat więzienia. Nie trafili do aresztu. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju.

Policja poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. "Policjanci z Wydziału Kryminalnego z katowickiej komendy wojewódzkiej wpadli na trop mężczyzn, którzy okradali kierowców podczas przerw w podróży. Na parkingu jednego z częstochowskich Miejsc Obsługi Podróżnych kryminalni zauważyli siedzących w hondzie civic dwóch, podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Chwilę później obok ich auta zaparkował passat, którego kierowca zjechał z autostrady na przerwę w podróży" - podaje policja. Kierowca wyszedł z auta i skorzystał z pilota, by zamknąć drzwi.

"Kiedy wszedł do toalety, z zaparkowanej obok hondy civic wysiadł mężczyzna, który otworzył drzwi volkswagena i zaczął plądrować środek. Zarówno on, jak i czekający w hondzie wspólnik zostali zatrzymani. W ich samochodzie kryminalni znaleźli urządzenie blokujące sygnał wysyłany z kluczyków do zamknięcia drzwi. Mężczyźni skorzystali z niego, kiedy kierowca volkswagena wychodził ze swojego auta. Zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 40 i 43 lat" - czytamy.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że przyjęty przez rząd program na rzecz zwiększenia produkcji amunicji w Polsce, w tym na powstanie nowych zakładów, przewiduje do 2 mld zł na inwestycje.

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął uchwałę w sprawie programu zwiększenia produkcji amunicji w Polsce.

Wysyłana Ukrainie broń drenuje zapasy sił zbrojnych USA, a amerykańska zbrojeniówka nie nadąża z produkcją. Tak wynika z raportu Kongresu. W Waszyngtonie rosną obawy o negatywny wpływ takiej sytuacji na zdolności obronne państwa.

Według nowego raportu Kongresu USA, udzielana Ukrainie pomoc zbrojeniowa spowodowała uszczuplenie amerykańskich magazynów. Jednocześnie, siły ukraińskie wciąż potrzebują nowych dostaw broni, podczas gdy amerykański przemysł zbrojeniowy nie nadąża z produkcją.

Rosja uznała estońskiego dyplomatę za persona non grata w oparciu o zasadę wzajemności - poinformowało rosyjskie MSZ w opublikowanym w piątek oświadczeniu. (więcej…)

Prezydent Węgier Katalin Novák zadeklarowała w środę poparcie dla planu pokojowego dla Ukrainy, który nie przewiduje zwycięstwa Rosji i opiera się na „realistycznych celach” - poinformował portal HVG. (więcej…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%