Zdewastowano warszawski pomnik poświęcony pamięci Węgierskich Honwedów, którzy udzielali pomocy i wsparcia uczestnikom Powstania Warszawskiego.

W piątek na Facebooku Portal Warszawski opublikował zdjęcie zdewastowanego pomnika Węgierskich Honwedów, odsłoniętego 19 września 2017 r.

CZYTAJ TAKŻE: MW do kibiców: “wspierając kobiety” wspieracie lewacką rewolucję

Pomnik znajduje się na ul. Matejki, vis a vis ambasady Kanady, niedaleko Wiejskiej i pomnika Polski Walczącej.

Według ministra Mariusza Kamińskiego tylko w ostatni weekend odnotowano 22 wtargnięcia na msze święte i 79 uszkodzeń elewacji. W związku z tymi incydentami zatrzymano 76 osób i wszczęto 101 postępowań. Część z profanacji udaremniona została przez członków Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości. Policja zabezpieczała 386 kościołów.

Szef MSWiA przekonywał, że w Polsce nie ma zgody państwa, ani społecznego przyzwolenia, na działania wymierzone w miejsca kultu religijnego. „Sprawcy tych aktów nie pozostaną bezkarni” – przekonywał.  Nie wspomniał przy tym o fizycznych atakach na osoby oddolnie organizujące się w celu ochrony kościołów.

Oprócz tego zdewastowano m.in. pomnik Ronalda Reagana w Warszawie, a także pomnik 15 Pułku Ułanów w Poznaniu. Zdewastowany został też pomnik Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim.

CZYTAJ TAKŻE: Te firmy wsparły proaborcyjne protesty

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply