Uzbrojenie z Kanady dotarło na Ukrainę [+VIDEO]

Kolejna partia sprzętu wojskowego z Kanady dla ukraińskich sił zbrojnych dotarła na Ukrainę – poinformował w środę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow na Facebooku.

Szef resortu obrony Ukrainy podziękował rządowi Kanady za “jasne i konsekwentne stanowisko rządu Kanady” oraz osobiście minister obrony tego kraju Anicie Anand za pomoc. “Wzmocnienie potencjału obronnego Ukrainy to wzmocnienie całej Europy” – napisał. Do wpisu dodał nagranie pokazujące przylot samolotu z kanadyjskim uzbrojeniem.

Informowaliśmy, że w sobotę na Ukrainę dotarła poprzednia partia uzbrojenia z Kanady. Wcześniej kanadyjski rząd deklarował, że Kanada przekaże Siłom Zbrojnym Ukrainy broń śmiercionośną i powiązany sprzęt dodatkowy o wartości 7 mln dolarów. W skład pomocy wchodzą m.in.: karabiny maszynowe, pistolety, karabiny, 1,5 mln sztuk amunicji, karabiny snajperskie.

Zobacz także: Zełenski powołuje rezerwistów. „Nie ma potrzeby powszechnej mobilizacji”

Przypomnijmy, że na początku lutego br. Kanada dostarczyła Ukrainie „nieśmiercionośny sprzęt wojskowy”. Ładunek ten obejmował m.in. sprzęt ochrony osobistej, a także sprzęt do prowadzenia nadzoru i rozpoznania.

W poniedziałek wieczorem prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekrety o uznaniu samozwańczych republik donbaskich separatystów. W tekście dekretów znalazło się polecenie oficjalnego wprowadzenia wojsk rosyjskich na obszar Donbasu. We wtorek wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Andriej Rudenko oświadczył, że Rosja uznała DRL i ŁRL w granicach, w których „władze republik faktycznie sprawują władzę i jurysdykcję”. Z kolei rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany o tę kwestię odparł, że chodzi o uznanie separatystycznych republik „w granicach, w jakiś się proklamowały” i w jakich „istnieją i zostały ogłoszone”.

Zobacz także: Rosyjskie czołgi i „miotacze ognia” TOS-1A przy granicy z Ukrainą [+VIDEO]

We wtorek Unia Europejska i Wielka Brytania zdecydowały o nałożeniu sankcji na Rosję. Także USA ogłosiły rozpoczęcie nakładania sankcji. Z kolei Niemcy wstrzymali certyfikację niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply